Tül Perde Nedir?

Tül perdeler neredeyse bütün evlerde kullanılan bir perde türüdür. Tül perde güneş kesmek için kullanılmayan bir perdedir. Güneş zaman içerisinde tül perde modellerini yıpratmaya bile başlayabilirsiniz. Bu sebeple, tül perdelerin arka kısımlarında güneşlik de kullanılması gerekir. Kornişlerde yer alan standart üç raylı sistemi kullanarak tül perdeleri monte edebilirsiniz.

Bu raylı sistemlerden ilkine tül perde, arka kısımdakine güneşlik en öndekine ise, fon perde takmayı deneyebilirsiniz. Tül perdeler güneşi engellemez fakat dışarıdan iç mekanın görünmesini engelleyebilir. Pencerelerinizde dekoratif bir görünüm elde etmenizi de sağlar. Tül perde modelleri farklı kumaşlardan tasarlanabilmektedir.

tul-perde

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Tül perdelerin en fazla tercih edilen kumaş çeşitleri arasında kırışmayan ve çok sık ütü istemeyen kumaş türleri yer alır. Gelinliklerde de tercih edilen bu kumaş türünü kolay bir şekilde tüm mekanlarınızda kullanabilirsiniz. Kısa boyutlu olan tül perde modellerinin uç kısımlarına kupür de takabilirsiniz. Tül perdeler genellikle beyaz ve krem rengi gibi açık renklerde tasarlanır.

Tül perdeleri çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ancak çamaşır makinesi ya da elde yıkama işlemi yapacağınız zaman kumaşa zarar vermeyecek olan özel tül perde deterjanları kullanmalısınız. Tül perdelerin fiyatları, seçeceğiniz perdenin tütün kumaşına ve ölçülerine göre değişkenlik gösterebilir.

Uygun fiyatlı ve kaliteli tül perde modellerine göz atmak istiyorsanız https://www.perdesiparisi.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı adreste pek çok farklı perde modeli de bulunmaktadır.

Yanıtla