Mutfağınızı Nasıl Daha İyi Aydınlatabilirsiniz?

Mutfağınızın ferah olması ve aydınlatılmasının doğru yapılması neticesinde, mutfağınızı daha huzurlu hale getirebilirsiniz. Doğru aydınlatma tekniklerini uygularsanız bir bakıma mutfağınızı geniş de gösterirsiniz. Aydınlatma işlemine geçmeden önce mutfağınızdaki pencere sayısını ve büyüklüklülerini de hesaba katmalısınız. İyi bir aydınlatma düzeni oluşturarak mutfağınızı hem geniş hem de ferah gösterirsiniz.

modern mutfak

modern mutfak

Mutfağınız için Doğru Aydınlatma Teknikleri

Mutfaklarda özellikle tezgah bölümünün aydınlık olması gerekir. Tezgahın üzerindeki dolapların alt kısmına spot ışıkları takabilirsiniz. Spot lambaların yanı sıra ufak flüoresan lambalarda aynı şekilde tezgahınızın iyi bir şekilde aydınlanmasını sağlar. Tezgahınız ne kadar doğru bir aydınlatma ile aydınlanırsa iş yaparken kendinizi rahat hissedersiniz.

mutfak aydınlatma

mutfak aydınlatma

Mutfağınız küçük ise mutfağı karanlık gösterecek koyu renk dolaplardan uzak durmanız gerekir. Cam dolaplar her zaman mutfağın ferah görünmesini sağlar. Cam dolapların yanı sıra açık renkli dolapları da kullanabilir ve mutfağınızın geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Lavabonun üzerine yerleştireceğiniz gömme tavan spotları da mutfağın aydınlık görünmesine katkı sağlar.

mutfak aydınlatma önerileri

mutfak aydınlatma önerileri

Mutfağınızın aydınlık görünmesini istiyorsanız beyaz ya da mavi ışık yayan lambaları tercih edin. Dolap içleri için ise sensörlü lambalar kullanabilirsiniz. Tavan kısmına lamba takmak ise mutfağınızın eşit şekilde aydınlanmasını sağlar. Kullandığınız ampullerin tasarruflu olmasına da dikkat etmelisiniz. Led ampuller özellikle tasarruf sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Lambaların yanı sıra eşyalarınızın rengini de açık renklerden seçerseniz ışığı daha iyi yansıtır.

Yanıtla