Plaj Şemsiyesinin Özellikleri

Yaz yaklaşırken günlerin daha güneşli geçeceğini düşünmeden edemiyoruz. Güneş ve deniz her zaman güzel anıları hatırlatsa da sorumluluk sahibi olmak ve cildinize iyi bakmak da önemlidir. Plaj şemsiyelerinin önemi de buradan kaynaklanmaktadır. Yaz aylarında temel bir koruyucu görevini üslenen güneş şemsiyeleri sadece plajda değil bahçe ve balkonlarınızda da kullanabilirsiniz. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde uzun süre kullanabileceğiniz tüm plaj şemsiyesi modelleri sitemizde mevcuttur. Bizlere ulaştığınızda sizlere en iyi şekilde hizmet vereceğiz.

Şemsiye almayı düşünüyorsanız dikkate almanız gereken birkaç faktör var. Şemsiyeyi nasıl ve nerede kullanacağınıza karar verirken tüm modelleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Şemsiyenin doğru boyutta ve dayanıklı olduğundan da emin olmanız gerekir. Bir verandada, kumsalda ya da iş yerinde mi? Dış mekânınızın büyüklüğüne uyum sağlayacak boyutlarda bir şemsiye seçmeniz yeterli bir çözüm elde etmek için önemlidir. Mümkün olan en iyi kombinasyonu elde etmek için hem gölgelik istediğiniz mobilyaya göre hem de dış alanınızın toplam büyüklüğüne göre boyutunu hesaba katmalısınız.

Güler Şemsiye İle Korunmayı Seçin

Plaj şemsiyeleri, UV koruması sağlayan ve en çok plajda, otellerde, tatil yerlerinde, restoranlarda veya evlerin havuz çevresinde kullanılır. Dayanıklı kumaştan yapılmış mavi, beyaz, kırmızı vb. renklerinden oluşan ve sağlam bir metal çerçeve ile desteklenen şemsiyeler dış mekânların çok yönlü bir aksesuardır. Sadece işlevsel faydalar sunmakla kalmıyorlar, aynı zamanda dekoratif unsurlar olarak dış mekânların estetik çekiciliğini de geliştiriyorlar. Plaj şemsiyeleri, kaliteli kumaşları ile sıcak yaz günlerinin tadını çıkarmanıza yardımcı olur. Ayrıca farklı kullanımlara ve mekânlara uygun olarak tasarlanırlar. Havuz kenarları ya da arka bahçesi olan evler, ortak bir şemsiye tabanına sahip olan teras şemsiyesi satın almayı düşünebilir. Güneş şemsiyelerinin temel işlevi güneşin zararlı ışınlarının süzülmesi için gerekli barınmayı sağlamaktır. 

Şemsiye Nasıl Seçilir?

Şemsiye seçerken imalat malzemelerini dikkate almalısınız. Elbette herhangi bir şemsiye sizi ışıktan koruyacaktır. Ancak herkes radyasyondan korunamıyor. Üstelik yapıldığı malzemenin türüne bağlı olarak çeşitliliği daha da fazladır. Ayrıca, plajda uçan şemsiyenin klasik sahnesinden kaçınmak için iyi bir şemsiyenin aynı zamanda rüzgâra dayanıklı olması gerekir. Radyasyonun yaklaşık %’si plaj kumundan, deniz ve havuz suyundan yansıyarak dolaylı olarak cilde ulaşacağından şemsiye altında bile her zaman güneş kremi kullanmanız gerektiğini unutmayın. Güneşin zararlı etkilerinden korumak için şemsiye alırken açıklamasında yer alan SPF veya FPU faktörünü kontrol etmeyi unutmamalısınız. Bu nedenle iyi koruma sağlayan bir şemsiye seçmek, hem sağlığınız hem de sıcak yaz günlerinde bahçenizin ve plajın tadını çıkarmak anlamına gelir. Plaj şemsiyeleri, ahşap, plastik veya alüminyum gibi farklı malzemelerden yapılmış farklı modellere sahiptir. Farklı renk ve baskı seçeneği vardır ve her zaman kişiliğinizi yansıtan bir şeyi seçebilirsiniz.

Plaj şemsiyesi özellikleri şunlardır;

  • Naylon şemsiye: Bu tip şemsiyeler güneş ışınlarına karşı en az koruma sağlayanıdır.
  • Pamuklu şemsiye: Çok kalın bir kumaş ve açık renk olduğu sürece iyi bir güneş şemsiyesidir.
  • Kanvas şemsiye: Bu mükemmel bir seçimdir çünkü kumaşı radyasyonun yaklaşık %50’sini emer. Polyester atkı ipliği ile birleştirildiğinde SPF 50’ye eşdeğer olabilir.
  • Sentetik elyaf şemsiye: Kanvas şemsiyeye eşdeğerdir.

Her malzemenin avantajlarını ve dış alanınızdaki görsel etkisini göz önünde bulundurun. Tercihlerinize ve dış mekân alanınızın özel gereksinimlerine göre seçim yapın. İlginizi çeken bir şemsiyenin faydalarını tam olarak görebilmek için ürün özelliklerine göz atmayı unutmayın.

Plaj Şemsiyesi Bizden Alınır

Güler Şemsiye olarak, dayanıklılık ve konforu garanti eden yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz. Ürünün temel özelliklerini, her zaman en iyi kaliteyi ve tedarik edilen ürünlerin dayanıklılığını sizler için geliştiriyoruz. Güler Şemsiye olarak https://www.gulersemsiye.com/plaj-semsiyesi Beşiktaş da bulunuyoruz ve profesyonellerimiz ihtiyacı olan müşterilerimize en iyi ürünleri en iyi fiyata sunmak için sizleri bekliyor.

Yanıtla