Ofis Dekorasyonu için Önemli İpuçları

Ofis dekorasyonunun iyi ve etkili bir şekilde yapılması çalışanların motivasyonunu da artırdığı için önemlidir. Dekorasyon yaparken çalışanların monotonluğunu yok etmeli ve rahat edecekleri bir ortamı onlara sunmalısınız. Çok titiz bir çalışma gerektirir ve eşya ile birlikte renklerin de iyi ayarlanması gerekir.

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Noktalar

Çalışma masalarının geniş bir alanda konumlandırılması, çalışanların görme alanlarını genişleteceği için iş motivasyonunu da artırır. Çalışma alanlarına yüksek paneller koyarsanız, çalışanlarınıza bir nevi baskı oluşturursunuz. Panel kullanmaktan olabildiğince kaçınmaya dikkat edin. Sık aralıklı masalar, paneller gibi çalışanları olumsuz etkiler.

ev ofisi

ev ofisi

Ofis dekorasyonu kadar ışıklandırması da dikkat gerektirir. Pencerelerin yetersiz kaldığı alanlarda çalışanlar için olabildiğince doğal ışık kullanılmalı. Ofiste pencereler küçük ise büyük tablolar ile küçük pencerelerin karamsarlığını yok edebilirsiniz. Tablo seçiminde ise abartıya kaçmamalı ve göz hizasına yakın yerlere asmalısınız.

Ofisinize iyi bir dekorasyon düşünüyorsanız mutlaka çiçeklerden de yararlanmalısınız. Özellikle kapalı çalışma alanlarının kasvetli havasını saksı çiçekleri ile yok edebilirsiniz. Çiçek renklerini canlı seçerseniz, ortamınız daha hareketli olur. Duvarlarınızın rengini ise açık tonlardan seçmeye özen gösterin. Açık tonlar, ofisi ferah gösterir.

ofis

ofis

Mobilya seçerken koltuklarınızın rahat olmasına özen gösterin. Çekmeceli sehpaları da misafirlerinizi ağırladığınız odada bulundurabilirsiniz. Mobilya seçimi yaparken kalitenin yanı sıra konforlu olmasına da dikkat edin. Çalışanların sağlığını hesaba katmalı ve seçtiğiniz ürünlerin estetik görünümün yanı sıra işçilerin güvenliğini de sağlamasına özen gösterin.

Yanıtla