Vücudunuza Uygun Kazak Seçimi Nasıl Olmalı?

Kış ayında sizi hem ısıtan, hem de şık görünmenizi sağlayan kazakları bedeninize uygun seçmeli ve görsel güzelliğinizi artırmalısınız. Kazak seçimi yaparken boy ve kilonuzu da hesaba katın. Kısa ve kilolu bir bayan, boğazlı ve yuvarlak yakalı modeli giyerse daha kısa ve toplu görünür. Kum saati bir vücuda sahipseniz, belinizi ortaya çıkaracak kazak modeli tercih edebilirsiniz. önemli olan vücudunuzu tanımanız, en doğru seçimi yapmanızdır.

Bedeninize Uygun Doğru Kazak Seçimi

Boyunuz uzunsa, salaş ve uzun kazakları rahatlıkla giyebilirsiniz. Bacaklarınız uzun ise tayt üzerine salaş kazak modelleri tercih edebilirsiniz. Maskülen bir görünüm kazanmak istiyorsanız salaş kazak modellerini kemer takarak kullanın. Armut tipi bir bedene sahipseniz, basenlerinizi, omuz genişliğinizle dengede tutacak kazakları seçmelisiniz. Kayık yakalar, vatkalı modeller, omuz kısımlarında apolet olan kazaklar, sizler için iyi bir seçimdir.

Üst kısmınız, alt kısmınıza göre daha kısa ise bel bölgenizin bitim yerinde noktalanan kazakları tercih edin. Tersi vücut yapısına sahipseniz, kısa kazaklarla birlikte yüksek bel pantolonları kombinleyebilirsiniz. Minyon tipli bir bayansanız kalça kısmınızın hemen üstünde biten modellere ağırlık vermelisiniz. Bel bölgeniz kalınsa, kemerli ya da kuşaklı hırkalar ile birlikte kazakları giymelisiniz. Boyunuz kısaysa mutlaka V yakalı kazak modellerini tercih edin. Doğru şekilde kazak seçimi yaptığınız zaman vücudunuz daha orantılı görünür ve saklamak istediğiniz bölgelerinizi de kamufle edersiniz.

Yanıtla