Bahçe Düzenlemesinde Aydınlatmanın Önemi

Bahçenin genel havasını gecenin karanlığında da yaşamak için aydınlatma çözümlerine başvururuz. Bu aydınlatma seçimlerinde ise ideal olan tercihlere yer vermeniz daha hoş ve daha uyumlu bir görüntünün yansımasına destek olur.

bahçe dekoru

Bahçe düzenlemesinin aydınlatma seçimlerinde değişen birçok seçimi görebilirsiniz. Bu uygulamalarda farklı aydınlatma seçimlerine yer açılsa da önemli olan loş bir ortamın yaratılması ve göze aykırı gelmeyen ortamın oluşturulmasıdır. Geniş bahçeler ve küçük alana sahip olan bahçelerde farklı aydınlatma seçimlerine yer verilirken loşluğun ayarı her ikisinde de eşittir.

Oturma Alanının Aydınlatılması

Bahçe içinde zaman geçirmenizi sağlayacak olan oturma alanlarının aydınlatılması genel bahçe aydınlatılmasından biraz daha fazla olabiliyor. Aynı zamanda bu alanlarda hoş bir ambiyans eklemek için mumlara da yer açılabilir.

Havuz Aydınlatılması

Bahçe içinde bulunan havuzun aydınlatılmasında suya dayanım gösteren özel aydınlatmalar seçilir. Işık renk seçiminde de bahçenizin genel havası ile uyumlu olan tercihlere yer açabilirsiniz.

Bahçe Genel Aydınlatması

Bahçe içinde bulunan çiçeklerin, ağaçların ya da dikkat çekilmek istenen obje veya aksesuarların aydınlatılmasında küçük aydınlatma direklerine yer açabileceğiniz gibi yerden aydınlatmalarda yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra led ışık uygulamaları da hoş bir etki yaratacak olan seçimlerdir.

Giriş ve Yürüyüş Yolu Aydınlatması

Bahçeye girişin ve yürüyüş yolunun aydınlatılması işleminde bahçe aydınlatma direklerine yer verebilirsiniz. Bahçenizin büyüklüğüne göre tercihinizi yaparken genel uyumada önem vermeniz önerilir.

Yanıtla