Avangart Stil Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Avangart stil dekorasyonu son günlerde oldukça popüler hale geldi. Birçok kişinin ev dekorasyonu içinde özellikle salonlarında görmeye alıştığımız avangart stili özellikle ihtişamı ile dikkat çekiyor. Parıltılar, şaşalı ve gösterişli mobilyalar ve parlaklık ile hem zarafet hem de şıklığı bir arada sunuyor.

Avangart dekorasyon stilini sadece salonlarda değil yatak odaları, oturma odaları, banyo, hol ve antre alanları gibi bölümlere taşımanız da mümkün. Fakat avangart dekorasyon stilini uygularken yapılan bazı yanlışlardan dolayı bu stil daha çok göz yoran bir dinamik olarak evinizde yer alıyor.

dekorasyonda hata

dekorasyonda hata

Klasik Dekorasyon Yorumu

Avangart askeri bir kelime olup dilimize Fransızcadan gelmiştir. Bu sözcüğün anlamı ise öncü birliktir. Sonrasında moda ve dekorasyon dünyasında adını duymaya alıştığımız kelime daha çok sıra dışı olan örneklere verilerek ezber bozan anlamını taşıdı. Bu tanımlama ile klasik dekorasyon stilinden uzaklaşsa da ülkemizde en çok klasik dekorasyon stili ile karıştırılıyor. Klasik dekorasyon stiline verilecek olan son yorum olarak nitelendirilen bu stil yaklaşım sebebi ile çeşitli yanlış uygulamaları da beraberinde getiriyor.

dekorasyon önerileri

dekorasyon önerileri

Klasik dekorasyon daha çok mat tonların hakimiyetindeyken avangart dekorasyon stilinde parlak kumaşlar ile tasarlanmış olan koltuk takımları kullanılabilir. İlla oymalı olmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra klasik bir avangart dekorasyon stilini yaratarak da kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detay ise yorucu bir yorumun oluşmamasıdır.

Yanıtla