Bilgisayar Açılırken Neden Donar?

Bilgisayar açılırken neden donar? İlk aldığınızda süratli olan bilgisayarlar vakit geçtikçe yavaşlar. Genellikle başlangıç yapar iken donma problemiyla bir çok kullanıcı karşılaşıyor.

Bilgisayarı başlatırken donma problemi nasıl çözülür? Bilgisayarların vakitle yavaşlaması gerektiğince can sıkabiliyor. Bilgisayar açılırken yavaşlaması sizlerin de başınızın ağrımasına neden olabiliyor. Bilgisayar açılırken neden donar? Bilgisayarın açılışta donması değişik nedenlere bağlı olabilir. Bunların başında ise düzgün şekilde yüklenmeyen yazılımlar ya da hatalı sürücüler geliyor. Peki, bu hususta neler yapabilirsiniz?

Bir çok kullanıcıyı sıkıntıya sokan açılışta bilgisayarın donma problemlerinın nedenlerini sizler amacıyla ele alıyoruz. İlk alındığında süratli çalışan bilgisayarlar daha sonra yavaşlamaya ve açılışta kasılmalara neden oluyor. Bilgisayar açılırken donma ve yavaşlamasının nedenleri değişiklik gösterebiliyor.

Bilgisayar Açılırken Donmasının Nedenleri

Bilgisayarların açılırken donmasının nedenleri değişebilir. Bu problemi çözüme ulaştırmak amacıyla bilgisayarı açarken F 8 tuşuna basarak emniyet modda bilgisayarı başlatmalısınız. Moda giriş yaptığınız vakit problem çıkaran yazılımlara göz atabilirsiniz.

Güvenlik moda girmenin sebebi bilgisayarda tespit edilen birtakım uygulamaların saklı olarak prosedür yapmasıdır. Bu hal donma ve kasılmaların görülmesine neden olabilir. Bilgisayarın açılışta donmasının nedenleri arasında da RAM belleklerinin hatalı olmasıdır. Hem de fanlarda problemlerin ana kaynağı olabilir. Fanlar lüzumlu soğutma vazifesini üstlenmezse bilgisayar aşırı ısınır ve donmaya başlar.

Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar başladığı vakit donma problemi nasıl çözülür? Bilgisayarınızın donmadan açılmasını sağlamak amacıyla açılış ekranın çalışan lüzumsuz uygulamaları kaldırmanız gerekir. Hem de bilgisayarımızın bakımını derli toplu olarak yapmamız gerekir. Sürücü bakımlarını yaparak aradığınız niteliğe erişebilirsiniz. Bilgisayarınızı özelliklerine ideal programlar ve yazılımlar kullanarak cihazların performansını arttırabilirsiniz. Bilgisayarınız üstünden lüzumsuz dosyaları silerek ve temizleyerek bu problemlerin da önüne geçebilirsiniz. Bununla birlikte rastgele bir virüs saldırısına karşı, yüksek verimliliğe sahip Antivirüs uygulamalarından yararlanmalısınız. Detaylı bir şekilde bilgisayar üstünde tarama yaparak, açılışta donma problemlerindan tamamiyle kurtulabilirsiniz. Bilgisayarları ilk açtığımız vakit bilgisayar kasma problemleri ile karşılaşabiliriz. Bu problemin çözümü gerektiğince basittir. İlk olarak başlangıçta çalışan lüzumsuz uygulamaları kapatmanız gerekir. Bilgisayarı açarken kasma problemi ile karşılaşan kullanıcılar ilaveten yazımızda yer alan adımları takip edebilir.

Yanıtla