İnternete Bağlanamıyorum, Nasıl Çözebilirim?

Bilgisayarlarınız kablosuz internet ağına bağlanamıyorsa ne yapmanız gerekir? Wi Fi ağ sorununun birkaç nedeni olabilir.

İnternete bağlanamama sorunu nasıl çözülür? Sürekli olarak ihtiyacımız olan internete bazı zamanlarda erişim problemi yaşayabiliriz. Wi-Fi ağına bağlanamıyorum? Sorununun cevabını yazımızda okuyabilirsiniz.

Wifi Adaptörünü Kontrol Edin

Kablosuz ağ adaptörünün çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Kablosuz ağınızın düzgün çalışmasını engelleyen basit sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için adaptörünüzü kapatıp tekrar açabilirsiniz. Daha sonra modeminizi sıfırlayın.

Modem Arayüzünü Kontrol Edin

Modem arayüzüne müdahalede bulunmadan bilgisayarınızda bulunan güvenlik duvarını iptal etmeniz gerekir. Daha sonra arayüz sayfasını açınız. Modeminiz için belirlenen IP numarasını giriniz. Açılan sayfa üzerinde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra internet bağlantınızı kontrol ediniz. İnternet bağlantınız ile ilgili detayların tamamını buradan kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarı Uçak Modundan Çıkarın

Uçak modu, kablosuz iletişimi kesen ayarlardan bir tanesidir. Bilgisayarınızda bu modu açtıysanız sorun yaşayabilirsiniz. Uçak modunun aktif olup olmadığını kontrol etmek için Windows + I tuşuna basarak Ayarlar menüsünü tıklayın. Ağ ve İnternet > Uçak Modu yolunu izleyerek modun açıp olmadığını kontrol edin.

Wifi Özelliğini Açın

Bazı bilgisayarlarda Wi Fi ağını kullanmak için ekstra tuş kullanmanız gerekebiliyor. Bilgisayarınızda bu tuşu kullanarak Wi Fi kullanma özelliğini kapatmış olabilirsiniz. Böyle bir tuş bilgisayarınızda bulunuyorsa mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca fonksiyon tuşlarını kullanarak Wi Fi özelliğini tekrar aktif duruma getirebilirsiniz.

Kablosuz Ağın Alanını Kontrol Edin

İnternete bağlı olsanız bile sağlıklı bir şekilde interneti kullanamıyorsanız canınız sıkılabilir. Öncelikle İnternete erişememenizin temel nedeni kablosuz internet sinyallerinin zayıf olması olabilir. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, Wi-Fi ağına yaklaşabilirsiniz. Böylece problemin internet sinyallerinden olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Kablosuz ağ sinyalleri, duvarlardan geçerken sorunlar yaşayabiliyor. Bu problem internetin bazı noktalarında görülmemesine neden oluyor. Wi-Fi ağınıza yaklaştığınız halde internete bağlanamıyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz.

Bu yazımızda internet ağındaki sorunları nasıl çözeceğinizi anlattık. Bazı ağ problemleri İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından çözülür. Kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlarda ise yazımızda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

Yanıtla