Burun Botoksu Nedir?

Ülkemizde ve dünya çapında en çok botoks yapılan organlardan biri de burundur. Cerrahi yöntemlerle ya da cerrahi yöntemi olmadan ameliyatsız bir şekilde burun estetiği yapılabilir. Burun estetiği yapılırken burun çizgilerinden aşağı çizilen ince çizgiler gülünce daha çok belirgin hale gelen ve tavşan çizgileri adını alır. Bu çizilen çizgilere sadece burun botoksu işlemi ile müdahale edilir.

Özellikle burun ameliyatı olmak için masaya yatmak istemeyenler için bu yol oldukça ideal ve fazla seçilen bir yol haline gelmiştir. Çünkü işlem sırasında hiçbir makas ya da dikiş kullanmadan kesik olmadan halledilebilen bir yöntemdir. Günümüzde ameliyatsız çözüm bulmak isteyenlerin başvurduğu yollar dolgu işlemleri ve botoks uygulamalarıdır. Bilindiği üzere botoks vücuttaki kırışıkları engellemek amacıyla kullanılan bir yöntem olsa da burun çevresinde de hafif şekil değişikleri yapmak için tercih edilir.

Burun Botoksu Uç Kısma Uygulanır Mı?

Burun botoksu burnun her yerine kullanılan bir işlemdir. Burun ucu içinde kullanılan burun botoksu bu konu için oldukça ilgi görüyor. Burun ucu küçültme dikleştirme gibi birçok şikâyeti olan ve bu şikâyetler için botoks yolunu tercih eden onlarca kişi vardır.

Beş dakika ile on dakika kadar kısa bir süre içerisinde işlem tamamlanıyor. Burnun ihtiyacı kadar botoks enjekte ederek istenilen şekle ulaşır. Burun ucunun hafif düzeyde şekillendirilmesi botoks yoluyla oldukça kolay bir şekilde meydana gelir.

Burun Botoksu Nerelere Yapılır?

Botoks ile ülkemiz tanıştığı zamanlar ilk olarak yüz ve kaş çevresine yapılıyordu. Ama burun bölgesine yapıldığını kimse bilmiyordu ve yapmıyordu. Oysa burun bölgesine de bu işlemin yapılması mümkündür. Burnun hangi bölgelerine işlem yaptığını da şöyle açıklamak gerekirse burun ile kas arasındaki yatay çizgilere, oblik adı verilen çizgilere burun kanatlarını yukarı doğru iten kaslara burnun iç kısmına botoks işlemleri yapılır.

Bu işlemler sayesinde hem estetik buruna hem de hayalinizdeki buruna kavuşmuş olursunuz. Bazı şekil bozuklukları botoks ile düzeltilmez ve cerrahi yöntemlerle yapılması gerekir. Bunun için basit bir muayene ve incelemeden geçmek gerekiyor. Burun botoksu için detaylı bilgiye https://tugbadindar.com/hizmetler/burun-botoksu adresinden ulaşabilirsiniz.

Yanıtla