Kendinizi Sevmeyi Öğrenin

Mutluluğu yakalamak ve yaşamdan zevk almak için kendinizi sevmeniz gerek. Hayatta başarıyı elde edebilmek için ve insanlara sevgi besleyebilmeniz için işe önce kendinizi sevmekten başlamalısınız.

Olumlu ve Olumsuz Yönleriniz Sizi Siz Yapar

Kendinizi sevmeniz için öncelikle olumsuz yönlerinizi keşfedip onlarla yüzleşmelisiniz. Kendinizi eleştirmeniz kendinizle yüzleşmenizi sağlar. Bu da kendinizi daha iyi tanımanızı ve kendinizi sevmeye başlamanızda ufak bir adım olur.

kendinizi sevin

kendinizi sevin

Olumsuz düşünceleri kafanızda büyüterek kendinize büyük korkular yaratmayın. Her sorunun üstesinden gelmeniz mümkün sadece çabalamanız yeterli.

Kendinizi ulaşmak istediğiniz amaçlar uğruna hırpalamayın. Başka insanlara gösterdiğiniz o nezaketli davranışı kendiniz için de göstermeye dikkat edin.

Kendinizden asla nefret etmeyin. Olumsuz yönlerinizi kabullenin ama bunların da sizi siz yapan özellikler olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Kendinizi sevmeniz bedeninizi sevmenizle oldukça bağlantılı. Bu sebeple kendinizle ilgilenin. Spor yapın, dengeli beslenin. Vücudunuzu sevin. Kusurlarıyla birlikte.

sevgi

sevgi

Her gün uyandığınızda ayna karşısına geçerek kendinizi ne kadar sevdiğinizi dile getirin. Kendinizle sohbet edin. Gülümseyin. Korkmayın delirmiyorsunuz. Sadece kendinize biraz vakit ayırıyorsunuz hepsi bu.

Çevrenizde size destek olacak ve size sevgisini gösterecek kişiler barındırın. Onlarla sürekli irtibat halinde olun ve onlarla daha sık vakit geçirin.

Kendinizi olumlu ve olumsuz tüm özelliklerinizle sevin. Bu hayatı, insanları, hayvanları, doğayı sevmeniz için gerekli olan il şeylerden birisi. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmeniz hayata daha olumlu bir pencereden bakmanızı sağlayacaktır.

Yanıtla