Cenaze İçin Çelenk

İnsanlar hayatın içinde her zaman mutluluk yaşamazlar. Geçici bir yer olan dünyamızda aramıza yeni gelen minikler olduğu gibi aramızdan ayrılan kişiler de olur. Bu durumlarda kelimeler boğazda düğümlenir ve kendimizi yalnız hissedebiliriz. Çiçekler her zaman mutlu anlarımıza eşlik etmez. Ancak çiçeklerin ortak dilinin sevgi olduğunu söyleyebiliriz. Ölüm anında sevginin ve birliğin ortaya konması adına cenaze için çiçek tercih edebilirsiniz.

Cenazelere çiçek yollamak kültürümüzdeki en önemli adetlerden biridir. Bazı çiçekler sadece cenaze olaylarıyla özdeşleşmiştir. Birlik ve bütünlük simgesi olarak bazı çiçekler çelenklerde yerini alır.  Anma törenlerinde ve cenazelerde bu çelenkler sizler için günün anlam ve önemini belirtecek seçim olacaktır.

Cenazede Çelengin Anlamı Nedir?

Çelenkler cenaze ve anma törenleri için özel olarak hazırlanan büyük ve gösterişli çiçeklerdir. Anmak istediğiniz kişi için sevenleri ve kurumlar cenaze için çelenk tercih edebilirler. Hayatın acılı anlarını yaşanırken kayıp yaşayan kişi için yakınlarına manevi desteğinizi göstermek için çelenk tercih edebilirsiniz. Hayattan göçüp giden kişileri anmak için farklı bütçelere uygun çelenkler seçebilirsiniz.

İnsanlar da çiçekler gibi doğarlar, yaşarlar ve günün birinde hayata veda ederler. Cenazelere çiçek gönderme geleceği uzun yıllardan bu yana kullanılan bir gelenektir.  Zor günlerde sevdiğiniz insanların yanında olduğunuzu göstermek için çelenklerimiz arasından bir seçim yapabilirsiniz.  Farklı çiçek türlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan cenaze çelenklerimiz gerbera çiçekleri, papatya gibi farklı özellikteki çiçeklerden oluşturulmaktadır.

Cenaze Çiçeği Modelleri

Sevdiğiniz insanları çiçeklerle ve iyi dileklerle son yolculuğuna uğurlamak ve yakınlarına taziye dileklerinizi göndermek için cenaze çiçeği modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.  Cenazenizde canlı karanfilden lilyumlara kadar özenle hazırlanan çiçeklerimiz arasından gönderim yapabilirsiniz. Çelenklerimiz taze ve günlük çiçeklerle gönderim yapacağınız yere uygun olarak tasarlanır. Sizler için tabut üzerinde simit, tabut çiçeği, tabut üstü çelenk gibi farklı modellerle oluşturulmaktadır.

Cenazeler İçin Çelenk Gönderimi

Cenaze evine ya da camilere çelenk gönderirken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Cenaze evine göndermek istediğiniz çiçekler çok büyük olmayan bir çelenk olmalıdır. Törenlere ise daha büyük çiçek aranjmanları gönderebilirsiniz. Çiçeğinizi mezarlıklara gönderecekseniz cenaze töreninden önce göndermeniz gerekmektedir. Çiçeğin üzerinde sizden geldiği mutlaka yazmalıdır. Ayrıca cenaze için çelenk çok süslü olmamalıdır. Evlere, camilere, cenaze törenlerine ya da mezarlıklara gönderebileceğiniz seçimleri https://www.ascicekevi.com/cenaze-celengi adresinden yapabilirsiniz.  Sitemizden İstanbul’daki tüm semt ve ilçelere teslimat yapılmaktadır. En uygun fiyatlarla cenaze için çelenk sipariş edebilirsiniz.

Yanıtla