Doğal Antibiyotik Tüketimi

Antibiyotik kullanımı maalesef bilinçsiz olarak yapılarak bağışıklık sisteminin antibiyotiğe karşı gelişmesi sağlanarak gerçekten ihtiyaç duyulduğu zamanda ise işe yaramayan bir yığın ilaç ile karşılaşıyoruz. Fakat günlük yaşantı içinde kullanabileceğiniz bazı doğal antibiyotikler sayesinde daha sağlıklı olmanız mümkün.

Sarımsak

Doğal antibiyotik denilince ilk akla gelen sarımsak özellikle diş halinde kesilmeden yutularak içildiği takdirde daha fazla etki yaratırken aynı zamanda ağız kokusuna da sebep olmaz. Ünlük olarak tüketilebilir. Bunun yanı sıra sarımsağı yemeklerde de kullanarak sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz.

sarımsak

sarımsak

Soğan Suyu

Soğan tek başına tüketilebilirken aynı zamanda kür olarak hazırlanarak da oldukça fayda sağlayan bir antibiyotik olarak karşımıza çıkıyor. Soğanı soyduktan sonra orta kısmını biraz oyun dip kısmına bir ilk bıçak darbesi yapın. Oyuğun içinde bal koyun. Eğer bal yok ise toz şekerde olabiliyor. Sonrasında uygun olan bir bardak üstüne oyuk ağız kısmı yukarı gelecek şekilde yerleştirip üstünü streç film ile kapatın. Bu uygulamayı gece yaparak buzdolabına koyabilirsiniz. Sabaha kadar yavaş yavaş suyu bardağın tabanında birikecektir. Özellikle öksürük, balgam, ateş gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Çocuklar içinde önerilir.

soğan

soğan

Soğan Kabuğu

Yemek yapıyorsunuz. Aslında halsizsiniz ve öksürüyorsunuz. Reçetenizi elinizde duruyor. Öncelikle bir kapta su kaynatın. Sonrasında yemeğinize doğrayacağınızı soğanın kabuklarını kaynattığınız suya katın. Bir süre bekletip için. Öksürük ve halsizliğinize çare olacaktır.

Yanıtla