Genç İdealist Girişimcilere 5 Önemli İpucu

Geleceği planlamak, sektörünüzü analiz etmek, sağlam bir yapı kurmak, işinizde risk almak, planlamadığınız şeyleri yapmak ve sonunda her şeyin en iyisini bulmak için motive olmanız gerektiği hakkında pek çok söylev dinlediniz. Bunların hepsi de geçerlidir, ancak ideallerinizi gerçekleştirmek için başlattığınız girişim her şeyi yoluna koymanız için yeterli değildir. İşinizde doğru adımlar atmanız için bu 5 ipucunu kullanırsanız daha sağlam ilerlersiniz.

anlaşma

anlaşma

1- İyi Bir İş için İyi Bir Ekip

Bir girişimci ancak kendi iş ekibi ile başarılı olabilir. Uzmanlığınızın olduğu sektörde sizinle omuz omuza yürüyebilecek sağlam bir iş çemberi oluşturun ve yardım istemekten çekinmeyin.

genç girişimciler

genç girişimciler

2- Eleştiriye Açıklık

Genç girişimcilerin heyecanı tasavvur edilebilir, çoğu kez fikrinizde sabit olacak belki de eleştirilere kulak tıkayacaksınız. Ancak başarıya giden yolda size ait fikrinizi test etmek için konseptin, yaklaşımın, modelin veya ürünlerin değiştirilebileceği ihtimaline açık olun.

girişimci

girişimci

3- Dürüst Olmak

Yeni bir girişimci için en önemlisi iyi bir çevre oluşturmaksa bunun olabilmesi için de geçerli olacak şey elbette dürüstlük olmalıdır. Asla yerine getiremeyeceğiniz konuda söz vermeyin, yapamayacağınız bir şeyi edin olmadıkça iddia etmeyin.

girişimcilik

girişimcilik

4- Sabırlı Olmak

Sabırlı olmak genç girişimcilerin kazanmak zorunda oldukları en zor erdemdir. Ancak kabul etmeniz gerekir ki en basit icatlar bile bir gece de olamaz. İşe sıfırdan başlamanın altın kuralı; zaman alacağı ve mücadelenin çok yönlü olacağını öngörmektir. Sıkı çalışmaktan korkmayın. Yaratıcılığınızın yüksek olduğunu düşündüğünüz bir zamanı seçin.

girişimci olmak

girişimci olmak

5 – Stres ve Zaman Kontrolü

Stres altında yaratıcı fikirler üretemeyeceğinizi bilin, kuruluşunuzda her görevi kendiniz yapmayın ve sorumlulukları paylaşın. Stresinizi kontrol altına almaya çalışın, bunun pek çok yolunu öğrenebilir ya da profesyonel destek alabilirsiniz.

Unutmayın, sadece potansiyelinizi nasıl yöneteceğinizi belirlemeniz gerekir ve doğru zamanlama en geçerli yönteminiz olmalıdır.

Yanıtla