Evde Çok Amaçlı Temizleme Spreyi Nasıl Yapılır?

Mutfak için ayrı, banyo için ayrı, toz almak için ayrı temizlik malzemeleri almaktan ve dolapta bir yığın yer kaplamasından siz de bıktıysanız, bu genel temizlik ürününü mutlaka denemelisiniz. Birkaç basit malzeme ile yapabileceğiniz bu karışım her çeşit temizlik ihtiyacını karşılayacaktır.

Doğal ve Çok Amaçlı Temizleme Spreyi Yapımı

Bu süper etkili, basit sprey, benzer formüller olsa da yeni bir keşif. Mutfak tezgâhları, dolaplar, ocak üstü, fırın içi ve lavabonun silinmesi gibi günlük görevler için harika olduğunu keşfedin. Yapışkan, yağlı kirler ile savaşırken efor harcamanıza gerek olmayan harika bir iksir!

sprey

sprey

İşte genel temizleyici yapmak için gereken malzemeler; Plastik bir sprey şişesi, 1 çay kaşığı boraks, 1/2 çay kaşığı çamaşır sodası, 250 gr sabun tozu ve 20 damla uçucu yağ (limon yağı, turunç yağı…) Boraks, eczanelerde veya temizlik maddeleri satan noktalardan, çamaşır sodası herhangi bir marketten edinilebilir. Çok çeşidi olan uçucu yağlar da pek çok markette bulunuyor, beğendiğiniz bir veya iki aromayı tercih edebilirsiniz.

Hazırlanışı: Sprey şişesine boraks, çamaşır sodası ve sabun tozunu ekleyin. Şişeye iki fincan kadar sıcak su dökün ve kapağını kapatarak, kaptaki bileşenleri iyice çalkalayın. Karıştırdıktan sonra kapağı tekrar çıkarın ve yağları sprey şişesine ekleyin. Kapatıp, tekrar hafifçe sallayın.

temizlik yapmak

temizlik yapmak

Çok Amaçlı Temizleyici Spreyini Kullanma

Evde kolayca hazırladığınız bu sprey yağlı yüzeyleri ve lekeleri temizlemek için gerçekten mükemmeldir. Yıkama sodası yağları çözer, boraks derin temizlik yapar, uçucu yağlar güzel bir parlaklık kazandırır. Banyoda, mutfak tezgâhlarında, duvarlarda ve ev aletlerinizde kullanın ve tamamen doğal bir temizlik yapın!

Yanıtla