Göbek Derdine Son Verin

Özellikle bayanların en büyük fiziksel problemlerinden bir tanesi de kuşkusuz ki fazla göbektir. Fazla göbek bir kadına hiç yakışmayan bir görüntüye sebep olur. Dolayısıyla kadınlar bu durumdan kurtulmanın yollarını arar. Birçok erkekte de belli bir yaştan sonra ortaya çıkan göbek sorunundan kesinlikle ve kesinlikle egzersiz yaparak kurtulabilirsiniz. Ama önemli olan doğru egzersizleri yapmaktır. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için dümdüz bir karına sahip olmak için hangi egzersizleri yapmanız gerektiğini anlattık. Bu yüzden mutlaka okuyun ve uygulayın.

göbek

göbek

Dümdüz Bir Karın İçin Dikkat

İlk olarak tekne pozu olarak bilinen bir hareketi anlatmak isteriz. Bu egzersiz sayesinde alt karın kısmınız daha da sıkılaşacaktır. İlk olarak yer oturun ve bacaklarınızı yukarı doğru kaldırırken üst vücudunuzla da bacaklarınıza yaklaşın. Yani V  formunu alın.  Bu pozisyonda iken tam 5 kere derin bir şekilde nefes alın.  Üç defa aynı hareketi tekrarlayın.

göbek eritme

göbek eritme

Başka önerimiz ise her birimizin en iyi bildiği hareketlerden olacak. Bu da mekiktir. Mekik sayesinde dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. Ama ağrılığınızı asla boyna ya da omuzlara vermemeye kesinlikle dikkat etmelisiniz. Kuvveti daha çok karından almalısınız. Yine bir diğer egzersiz önerimiz ise çapraz mekik olacak. Bu hareket ile alt karnınız etkili çalışır. Köprü hareketi ve dağ tırmanışı da yine düz bir karına sahip olmak isteyenlerin yapması gereken egzersizlerdir.

Yanıtla