Diyetinizi Kolaylaştıracak Sebze Suları

Diyet yaparken metabolizmanızı hızlandıracak bazı sebze sularının içilmesi diyetinizin daha kolay hale gelmesini sağlar ve toksinlerin bedenden atılmasına yardımcı olur. Çiğ yemeniz gereken sebzelerin sularını içerek tokluk hissi yaratabilirsiniz. Sebzelerin içinde bulunan vitamin ve mineraller daha hızlı zayıflamanızı yardımcı olur.

sebze- suları

sebze- suları

Diyet Yaparken İçilecek Sebze Suları

Diyet sırasında bol salatalık suyu içmeniz hem toksinleri atmanızı sağlar hem de doğal idrar söktürücü olduğu için kolay kilo vermenize yardım eder. Salatalık suyu susuzluk giderdiği gibi tok tutar. Cildi güzelleştirir. Mide rahatsızlıklarınızı yok eder ve vücudunuzdaki yağları yakar.

Kereviz suyu ise idrar sökücü özelliğinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırır. Selülit ve ödem sorunlarınızı yok eder. Kereviz suyu ile kısa sürede sağlıklı kilo verirsiniz. Havuç suyu ise lif içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara daha dirençli olmanızı sağlar. Yağ oranınızı azaltır ve hormonlarınızı düzene sokar.

sebze suyu

sebze suyu

Lahana suyu özellikle diyetlerde kullanılır. Diyet sırasında şeker hastalığına yakalanma riskinizi de azaltır. Düşük kalorili olduğu için rejimlerde önerilir. Yemeklerden yarım saat önce tüketirseniz daha hızlı kilo verirsiniz. Pancar suyu ise yağları yakar ve tokluk hissi verir. K Sebze sularını taze olarak tüketmeye özen göstermelisiniz. Sağlık açısından yararlı olan sebze sularını tüketirken içine bir miktar zeytinyağı koymalı ve öyle içmelisiniz. Zeytinyağı sindirimi daha iyi çalıştırır ve sebze sularını daha rahat hazmedersiniz.

Yanıtla