Google Reklamları

Google reklamları olarak bilinen, aslında tarayıcıdan bakılmak istenen sayfa açıldığında, ürün yerleştirme şeklinde, reklamların google tarafından konulmasıdır. Bir sürü kişiye de olanak tanıyan google, hem kazanan hem de kazandıran taraf olarak, kişilerin reklam başına her tıklamada, ücret almasını da sağlamış oluyor. Farklı bir kazanç alanı olarak görünen google reklamları, tıklanma başına işleyen bir kazanç sistemi olarak görülüyor. Pandemi döneminde bir sürü kişinin işini kaybetmesiyle, daha çok talep görmesini sağlayan google, her reklamda tıklama başına belirlenmiş meblağlar olarak, kazanç sağlanması için bir olanak tanıyor.

Google Reklamları Ücretli Mi ?

Ürün yerleştirme ile bir sürü kişinin sayfalarda karşısına çıkan, reklamların içeriğinde geçen ürünler için, bir alıcı kesim bulunurken, diğer taraftan da tıklanması başına kazanç sağlayan birçok kişide mevcut durumda görünüyor. Google’ nin tıklanma başına kazanması üzerine, adwords ve pla reklamları üzerinden kazanç sağlaması aslında, bussines hesabı kuran kişilerin de reklam vermeleriyle birlikte kazanç sağlaması için olanak tanıyor.

Youtube de videoları tıklama başına kazanç sağlanması kadar, google de bu konuda bir sürü alanda adwords ve pla reklamları ile kazanç sağlamaya devam ediyor. Beklenenin aksine kişiler oldukça düşük ücretlerle minimum kazanç sağlıyor.

Google Reklamları Ne Kadar Kazandırıyor ?

Reklamlara tıklama başına oldukça düşük fiyatlar veren google, tıklayan kişi sayısı ile doğru orantılı bir kazanç sağlıyor. Bir sürü kişinin alternatifi olan kazanç yöntemi ile google reklamlarının üç seçeneği bulunuyor. Animasyonlu reklamlar, metin reklamları ve görüntülü video reklamları kişilerin tercihine göre de konulduğu alan değişiyor. Google adwords sertifikası alarak bu alanda çalışanlar da oldukça fazla görülüyor.

Öncelikle sertifikayı almak için sınav düzeyleri bulunuyor. İlk olarak “1.ileri düzey “ sınavına girmek gerekiyor. Arkasından “2.düzey” sınavı ve son olarak da “sınav raporlama ve analiz ileri düzey” sınavı da girilmesi gereken sınavlardan oluşuyor. Oldukça düşük fiyatlar veren google, reklam başına da oldukça düşük kazanç sağlanmasına olanak tanıyor. Bu konuyla ilgili bilgi almak için https://www.clicktopeak.com/reklam-yonetimi adresinden hizmet alabilirsiniz.

Yanıtla