Minimalist Bir Eve Nasıl Sahip Olabilirim?

Hayat genel olarak karışık hızlı ve stresli ilerler. Yoğun koşuşturma içinde insanlar sadece evlerinde daha dingin rahat ve gevşemiş hissedebiliyor.  Bu kaosun hakim olduğu hayatımızda evimiz mutlaka bize huzur veren dekorasyonda olmalı. Çünkü kargaşadan en uzak yer evimizdir ve çoğumuzun istediği de huzurlu, sakin bir ortamdır. Tam da bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, evimizi de karmaşık bir tarzda dekore etmemektir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza daha minimalist, sakin ve basit bir ev dekorasyonundan kısaca bahsetmek istedik. Mutlaka siz de okuyup evinizde uygulamalısınız.

Minimalist Dekorasyon Tarzı Nasıl Olur?

Her şeyden önce evinizdeki mobilyaları ele almalısınız. Siz değerli okuyucularımıza önerimiz salonu karmaşık gösteren, büyük ve abartılı mobilyalardan seçmemeniz olacak.  Önce hangi mobilyanın ne amaçla orada olması gerektiğine karar vermelisiniz.  Kullanmayacağınız eşyalardan kesinlikle sakınmalısınız.  Aksi halde kullanılmayan bir masa veya dolap gözünüzü yoran fazlalıklara dönüşür.

Bir başka tavsiyemiz ise mutfağınızdaki tezgahlar ile ilgilidir. Biliyoruz ki mutfağı karmaşık gösteren unsurlardan biri tezgahtır. Yine raflarda üst üste gelmiş eşyalar gözümüzü yorar. Bu noktada biraz yaratıcı olmanızı tavsiye ediyoruz.  Tezgah veya dolap üstlerine bu eşyalarınızı koyabileceğiniz kutular monte edebilir veya duvar rafı ekleyebilirsiniz. Bu sayede eşyalar yığılmış bir şekilde görünmez ve ortalık daha düzenli görünür. Kısacası minimalist dekorasyonda dikkat edilmesi gereken husus karmaşadan ve fazlalıklardan sakınmaktır.

Yanıtla