Minimalist Stile Bürünmek İçin Öneriler

Minimalist giyim stili denilince sadeliğin yer aldığı ve farkındalığı insan veren bir tarzı düşünmek yanlış olmaz. Daha soft renklerin yer aldığı bir gardırop içersinde sade etkilere sahip olan parçalar genel olarak minimalist bir etkiyi hemen çağrıştıracaktır. Genel olarak abartıdan uzak kalmak, kat kat birçok parça kullanımı yapmamak, aksesuarlarda abartıdan uzaklaşmak gibi birçok detayı minimalist stil içinde görebilirsiniz.

kombin

kombin

Minimalist Gardırop Nasıl Düzenlenir?

Minimalist stili son derece kendinize yakın hissediyor ve bu stile uygun olarak seçimlerinizi yapmak istiyorsanız genel olarak gardırobunuzu gözden geçirerek bu stille uygun olmayan parçalardan kurtulmanız gerekir. Minimalist stil kış aylarında dahi kat kat bir giyimin tercih edilmediği bir stildir. Kazak, gömlek ve kaban kombini minimalist stil ile alakalı olmayan bir stil olup yaz aylarında sade bir gömlek üzerine takılan gösterişli bir kolye de bu stile uymaz. Genel olarak sade bir gömlekte ince ve kısmen belli olan bir kolye takılması ya da bir bilezik tercih edilmesi idealdir. Kış aylarında kazak ve kaban yeterli bir sonuca ulaşmanıza destek verir.

soft renkler

soft renkler

Minimalist stil az kıyafet parçalarının yer aldığı bir gardırop yaratan bir tarz olup sade seçimlere yer açar. Fakat eğer biraz abartılı olan bir pantolon ya da gömleğiniz var ise bunu sade bir parça ile kombinleyerek de dönüşüm yakalayabilirsiniz.

Yanıtla