Natural Makyaj Nedir?

Makyaj kadınların günlük yaşantıda, iş hayatında ya da özel davetlerde sıklıkla tercih ettikleri güzelliklerine güzellik katan uygulamalardır. Günlük yaşantı ya da iş hayatında daha hafif makyaj seçimlerine de yer açmanız önerilir. Bunun yanı sıra abiye kıyafetinizde şaşalı bir görüntüye yer verdiyseniz makyaj seçiminde hafif tercihi seçebilirsiniz.

Hafif makyaj ya da belli belirsiz makyaj olarak da ifade edilen natürel makyaj uygulamasında makyaj yapılmasına karşın doğal bir görüntünün elde edilmesi gerekir. Şeftali tonları ve ten renginin yer aldığı bu makyaj uygulamasından ne gözler ne dudaklar ne de yanaklar ön planda olmaz.

Natural Makyaj Nasıl Yapılır?

Natural makyaj olarak ifade edilen doğal görünümlü makyajda amaç makyajlı izlenimini vermemektir. Hem makyajlı olup hem makyajlı imajının verilmemesinde amaç daha güzel bir görüntünün elde edilmesi sağlanırken giyim ile de uyumlu olan uygulamanın gerçekleştirilmesidir.

Natural makyajda cilt renginiz ile uyum sağlayan fondöten ve pudra kullanılır. Dudaklar da çok hafif şeftali, sadece parlatıcı ya da ten rengine yakın olan ruj kullanımına yer açılabilmektedir. Rimel az kullanılmak ile beraber göz kalemine ya da göz farına yer açılmaz. Doğal görüntünün elde edilmesinde yanaklarda hafif şeftali tonu allık kullanılabilir. Her ne kadar makyajsız görüntü elde edilmek istense de uygulama da bütünlüğünde hoş olmasına da dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Yanıtla