Retro Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Daha çok yeni evlerin tercih ettiği Retro salon dekorasyonu içinizi ısıtacak diyebiliriz. Birçok renk geçişlerinin olduğu bu dekorasyon tarzında daha çok öne çıkan renkler ise sarı tonları, yeşil tonları ve mor ile pembe tonları olacaktır. Eskilerden geri dönüş olarak adlandırılan Retro ile yaşam alanlarınızı hem modern hem de eski eski etkiler taşıyarak dekore ettirebilirsiniz.

salon

salon

Koltuk Takımı

Retro dekorasyonda koltuk takımı alırken köşe koltuk tercih yerine, 2 ve 3’lü koltuk takımlarını tercih etmelisiniz. Odanız müsait ise tekli koltukta tercih edebilirsiniz ekstra olarak. Koltuk kumaşları sarı ve yeşilin ahengi ile süslenebilir. Koltuk yastıkları ise çok sayıda olmadan ve çok büyük ebatlar olmadan tercih edilmelidir.

Duvar Kâğıdı

Retro tarzını benimsiyorsanız o halde duvar boyasından uzaklaşın ve duvar kâğıdı ile tanışın.  Eğer duvar kâğıdı asla istemiyorsanız o halde tek renk duvar boyası tercih edebilirsiniz ama yine de ilk tercihiniz duvar kâğıdı olmalıdır.

salon dekoru

salon dekoru

Koltuk Desenleri

Koltuk desenlerinde ise desen kullanmak istiyorsanız çiçek desenlerini kullanabilirsiniz. Eğer bu gibi desenler sizi çekmiyorsa o halde çizgili olan kumaşları tercih edebilirsiniz. Kısaca çok aşırıya kaçmadan istediğiniz bir koltuk deseni elbette tercih edilebilir.

Halılar

Halılarınızda ise olabildiğince el halısı ve eski tip halıları bulursanız çok daha güzel olacaktır. Makine halıları sizleri Retro tarzından biraz uzaklaştırmış olur. Bu sebeple sizler alternatif için bir alışverişe çıkabilirsiniz.

Yanıtla