Sıvı Diyetiyle Kilo Nasıl Verilir?

Sıvı diyeti toksinleri attırdığı gibi ayda 4 gün düzenli şekilde yapıldığı zaman fazla kiloların da atılmasına yardımcı olur. Dikkat edilmesi gereken nokta dört günden fazla yapılmamasıdır. Sıvı diyeti yapılırken su günde 2,5 litre mutlaka içilmelidir. Sıvı ağırlıklı olduğu için doktora danışmalı ve diyeti uygulamalısınız.

diyet

diyet

Sıvı Diyetiyle Kilo Verilir mi?

Sıvı diyetinde sabahları güne bir su bardağı limonlu su ile başlamalısınız. Türk kahvesi ise gün içinde iki fincan tüketilebilir. Öğlen ise çorba ve ayrandan oluşan bir menü hazırlanır. Ara öğünlerde taze sıkılmış meyve sularından bir su bardağı içebilirsiniz. Akşam menünüz ise bir kase çorba ve ayrandan oluşur. Gece yatmadan önce 3 kayısı yemeyi ihmal etmeyin.

Sıvı diyeti yaparken mutlaka sıvı tüketmeye özen gösterin. Ödem attıracağı gibi toksinlerinizden de kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Özellikle spor yapamayanlar için kurtarıcı bir diyet listesidir. Dördüncü günün sonunda ise hemen ağır yemeklere başlamamalı ve yine menünüzde çorba bulundurmalısınız.

kilo vermek

kilo vermek

Sıvı diyeti sırasında beden, gerekli karbonhidratı alamayacağı için diyeti 4 günden fazla yapmayın. İkinci gün halsiz düşerseniz mutlaka diyeti sonlandırın. Sıvı diyetinin özellikle yaz aylarında yapılması önerilir. Çorbanızı ise tuz yerine baharatlarla tatlandırın ve çorbanıza 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin. Bu diyeti 3 ayda bir tekrarlayabilirsiniz. Sıvı alımını dört gün süresince artıracağınız için cildinizin de canlandığını göreceksiniz.

Yanıtla