Soğan Mucizesine Tanıklık Edin!

Yemek ve salatalarda kullanılan soğanın kullanım alanı oldukça geniştir. Sadece yemeklik olarak değil boğaz ağrıları için de kullanılan ve doğal bir antibiyotik olan soğan aynı zamanda ev içinde son derece yararlı özellikleri içinde barındırıyor.

Böcek Isırıklarına Çözüm

Özellikle yaz aylarında rastlanan böcek sokmaları ve sonrasında dinmek bilmeyen kaşıntının çözümü soğandan geçiyor. Böcek sokmasının yaşandığı bölgeye kestiğiniz soğan parçasını sürmeniz ile kaşıntınız son bulacak. Bunun yanı sıra vücudun açıkta olan bölgelerine soğan sürmek de böcekleri sizden uzak tutmaya yetecektir.

soğan mucizesi

soğan mucizesi

Boğaz Ağrısı ve Yorgunluğa Soğan Çözümü

Yorgunluk ve baş dönmesi gibi durumlarda kesilmiş olan soğanı koklamanız sizin din olmanıza ve baş dönmenizin geçmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan maddeler kolonya ya da amonyaktan daha güçlü olduğunda daha fazla etki eder.

Bunun yanı sıra boğaz ağrıları özellikle kış aylarında yaşansa da mevsim geçişlerinde de sık karşılaşılan bir durumdur. Soğanı yemeklik olarak mı doğrayacaksınız? Kabuğunu atmayın. Hemen kaynar su içine koyun. Bir süre beklettikten sonra kabukları çıkarıp suyu için boğaz ağrısına birebir çözüm olduğunu göreceksiniz.

soğan ne işe yarar

soğan ne işe yarar

Metallerinizin Parlaklığını Geri Kazanması İçin Soğan Kullanın

Metal kaşık, çatal, bıçak, kepçe ya da çeşitli gerekler zaman içinde parlaklığını yitirebiliyor. Bu gereklerin eski parlaklığını geri kazanması için bir soğanı ikiye bölüp ovalamanız yeterlidir. Sonucuna sizde şaşıracaksınız.

Yanıtla