Tesettür Gömlek Modelleri

Tesettürlü bayanların tercih ettiği kıyafetlerden biride tesettür gömlek modelleri olmuştur. Hem rahatlık hem de şıklık adresinin buluştuğu yerdir. Tesettür gömlekler rahatlığının yanı sıra bol durması vücut hatlarınız belletmez. Farklı kumaş kesimiyle gardıroplarınıza vaaz geçilmez ürünü haline geldi. Tunik gömlekleri istediğiniz alanlarda çok sık kullanabilirsiniz.

Volanlı ve fırfırlı görünümleriyle farklı bir ambiyans yaratıyor. İstediğiniz yerlerde çok rahat kombinler yapabilirisiniz. Büyük kesim ve hava aldırma özelliği sayesinde yazın sıcak havalarda bile rahtlıkla giyebilirisiniz. Gömlek modelleri tuniklerden daha uygun olması da tercih sebeplerden biridir. Tesettürlü gömlekler boyun kısmından kapalı ve diz üstüne kadar uzanması rahat etmenizi sağlar. Normal gömleklerden farklı olması boyunu örtmesi ve diğer gömleklere göre de boyu uzun olmasıdır.

Tesettürlü gömlekler likralı kumaşlar, chambray, poplin, krinkle, kot, divitin, kadife, pamuk kumaşlar, keten, krep, viskon, ipek, saten, dacron  kumaşlarından yapılarak piyasaya sürülür. Böylelikle kışın sıcak yazın ise serin tutmayı sağlıyor. Terleyen kişilerinde terlerini dışarıya vermemesi daha da ilgi çekiyor. Mevsimsel olarak kombinleme türlerinde değişiklik görmeniz mümkün. Dolayısıyla kombinleye bileceğiniz pek çok kıyafetler vardır.

Gömlek

Tesettür Gömlek Özellikleri Ve Kombinleri

Tesettürlü kadınlar için rahatlık ön planda olması gerekir. Vücudunu göstermeyen ve rahat hareket sağlayan kıyafetlere daha fazla ilgi duyuluyor. Buna benzer birçok kıyafetler vardır. En çok alınan kıyafet modelleri ise göleklerdir. İnce işlenmiş desenleriyle adeta yarış halinde olursunuz. Gömlek modellerinde en çok tesettürlü gömlekler likralı kumaşlar, chambray, poplin, krinkle, kot, divitin, kadife, pamuk kumaşlar, keten, krep, viskon, ipek, saten, dacron kumaşlardan kullanılır.

Sebebi ise daha esnek ve her mevsime uygun şekilde hareket etmenizi sağalar. Bu kumaşlar birinci sınıf ve çekmeyen gömleklerdir. Dolayısıyla rahat bir şekilde kullanabilirisiniz. Tesettür gömlek modelleri diğer kıyafetlere göre daha ekonomiktir. Bütçenizi zorlamaz. Tesettürlü bayanların şıklığına şıklık katacak gömlek modelleri dik yakalı, volanlı, fırfırlı, işlemeli gömlek, spor gömlekler, klasik gömlekleri en çok alınan kıyafetlerden biridir.

Gömlekler sadece bayan için değil aynı zamanda baylarında vazgeçilmez kıyafetlerden biri haline geliyor. Hem şık hem de klasik takılmak isteyenlerin tercih edebilecek türdendir. Tesettürlü bayanların çoğu kapalı ve salaş kombinler yaparak tarzını yansıtırlar. Eğer gömlek giymişseniz altına kumaş ya da kot pantolonlardan birini tercih etmelisiniz.

Tesettür Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tesettür gömlek seçerken tarzınızı yansıtan modelleri daha çok tercih ediniz. Kilolu bir yapınız var ise tesettür gömleklerin üstüne uzun fileli ya da delikli yeleklerden birini giyerek daha estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Renk seçimini ise ten renginizin uyumuna göre tercih yapmanız günün en şık bayanı olmanızı sağlar. Açık tonlu iseniz daha koyu renklerden birini tercih edin. Esmer renkli tonlar ise renklerden en açık olanı seçin. Böylece güzelliğiniz daha ön plana çıkaracaktır. https://www.allday.com.tr/gomlek linkine tıklayarak ürüne sahip olabilirsiniz.

Yanıtla