Ünlüler Tatile Nereye Gidiyor?

Her ünlünün zevkinin ayrı olduğu göz önünde bulundurulursa bu konu oldukça ayrılabilir. Kış ve yaz seyahatleri vardır. Ve tabii ki bunun yanında da rahat mekanların önemi de bir hayli fazladır. Her mevsim için seyahat mümkündür. Dünyanın her yerine ulaşım o kadar kolaylaşmıştır ki; dinlenmek ve seyahat etmek artık çok düşünülecek konulardan biri değildir.

Ülkemizde de seyahat mekanları oldukça fazladır ve bu konuda alternatif bir hayli çoktur. İstisnasız memleketin her köşesi birer cennet olmakla birlikte güzelliğiyle de göz doldurmaktadır. Özellikle de sanat camiasının müdavimi olduğu ve asla vazgeçemediği birçok alternatif tatil beldesi vardır. Televizyonlarda da görüldüğü gibi özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde boy gösteren ve yaz mevsimlerinin tadını çıkaran ünlülerimiz.

Yaz Mevsimi 

Seyahat ve dinlenme akla geldiğinde ünlüler tarafından en çok tercih edilen mevsim istisnasız yazdır. Deniz, kum, güneş kavramlarının rahatlığı ve güzelliği birçok ünlü için vazgeçilmezler arasındadır. Bu anlamda beldelerin ve meskenlerin kıymeti çok önemlidir.

Çeşme

Sanat camiasının mutlaka bir kez gittiği ve tadına baktığı yerlerin başında istisnasız Çeşme gelmektedir. İzmir gibi Ege’nin Paris’i olan bu cennet belde ünlülerin her Yaz akın ettiği ve vazgeçemediği bir mükemmelliğe sahiptir. Bunun yanında eşsiz plajları ve doğasıyla büyüleyen ve etkisini hissettiren ender yerlerdendir. Vazgeçilmezler arasına adını altın harflerle yazdıran bu muazzam yer adının hakkını gerçekten de vermektedir.

Bodrum

Yaz cenneti mi? Kesinlikle Bodrum! Net! Tüm sanat camiasının yakından ve çok iyi bildiği yerlerin başında hiç şüphesiz Bodrum gelmektedir. Akdeniz’in cenneti, Muğla’nın gülü olarak da bilinen bu mükemmel belde tüm ünlülerin Yaz aylarında akın ettiği ve vazgeçemediği yerler arasında en üst noktalardadır. Sarı kumsallı plajları, eşsiz ve masmavi denizi, muazzam koyları, harika doğası, ışıl ışıl geceleri ve konsersiz geçmeyen günleri ile tam bir deşarj olma cennetidir. Her Yaz gazetelerde ve televizyonlarda boy gösteren ünlüler ’bodrum cennettir’ dediklerinde onlara hak vermemek mümkün değildir. Adının ve eşsiz doğasının hakkını sonuna kadar veren muazzam bir seyahat ve dinlenme beldesidir Bodrum.

Kış Mevsimi

Pek tabii Kış mevsiminde tatil yapmayı seven ünlülerimiz de yok değildir. Zevkler ve renkler tartışılmaz misali. Kar manzaralarının da vazgeçilmez olduğu aşikardır. Bunu seyahat olarak da düşünen ve uygulayan ünlülerde haddinden fazladır.

Uludağ

Kış denilince akla gelen ve yıllardır hafızalara kazınan vazgeçilmez bir kayak merkezidir. Her yıl binlerce ünlünün akın ettiği bu karlarla kaplı zirve özellikle de gece manzaraları ile hayli ün kazanmıştır. Öte yandan ışıklı ve canlı geceleri ile müziksiz kalmayan, sıcak ve loş bir güzelliğe de sahiptir. Sanat camiasının en sevdiği yerler arasında gösterilen Uludağ Bursa’nın zirve güzelliklerinin en nadide olanıdır. Bu anlamda Kış aylarının istisnasız tek güzelliğidir.

Yanıtla