Yağları Yakan Sağlıklı Bir Çay

Kadınların fazla kilolardan kurtulmak için başvurduğu onlarca yol olduğunu biliyoruz. Fakat bu yolların hepsinin sağlıklı olduğunu söylemek maalesef mümkün değil. Hatta bazı zamanlarda kadınların hızla kilo vermek için denediği şok diyetler, zayıflama çayları ya da cerrahi operasyonların neticelerinin hayli üzücü olduğunu da duymuşsunuzdur. Kilo vermek için bilinçsizce denenen yolların kaybedilen bir sağlıktan başka işe yaramadığını tecrübe eden çok kişi oldu.

ıhlamur

ıhlamur

Olması gerekenin ise, öncelikle kilo alan kadınların bir hormon testi yaptırması… Çünkü hormon bozuklukları kilo alınmasına sebep olduğu gibi, yapılan diyetleri de etkisiz kılar. Hormonlarınızla ilgili bir bozukluk yoksa bir diyetisyene müracaat edebilir ve sizin metabolizmanıza en uygun diyete başlayabilirsiniz.

Ve elbette, ister kilo problemi olsun ister olmasın, sporu mutlaka hayat tarzı haline getirmeniz gerekir. Bütün bunların yanında sağlıklı çaylar ile yağ yakımını desteklemeniz de mümkün. Bahsedeceğimiz çay tam da bu özelliği taşıyan bir karışım…

kuşburnu

kuşburnu

Ihlamur, Kuşburnu ve Altın Otu Çayı

Bilinçsizce tüketilen bazı çayların sağlık problemlerine sebep olduğunu düşünürsek, bu karışımları kullanırken de dikkatli olmanız gerektiği hatırlanmalı. Fakat şimdi bahsedeceğimiz karışım, sağlığa zarar vermeyen hatta tavsiye edilen bitkilerden hazırlandığı için günde iki bardak tüketilmesi kaydıyla hem vücuttaki yağları parçalayacak hem de kabızlık problemi çözecek.

Bir demliğe bir tutam ıhlamur, bir tutam altın otu (sarı çiçek diye de bilinir) ve bir tutam kuşburnu atarak çok kaynatmadan demleyin. Sabah ve akşam birer bardak bu çaydan içtiğinizde sindirim probleminizin azaldığını ve 15 günlük düzenli bir tüketimin ardından vücuttaki fazla yağları atmaya başladığını göreceksiniz.

Yanıtla