Yeni Yıla Nerede Nasıl Girmeli?

İnsanların rutin ortamlarının dışına çıkmasını sağlayan şeylerin başında özel günler geliyor. Doğum günleri, yıl dönümleri, bayramlar ve elbette yılbaşı.

Yeni bir yıla girmek, günahı ile sevabı ile eski yılı geride bırakmak, yeni bir yıla dair kişilerin yeni hayallerinin, yeni umutlarının olması son derece doğal ve insanca.

bar

bar

Hal böyle olunca da nasıl başlar ise öyle gider mantığı ile insanlar yeni yıla girerken nerede nasıl girsem diye düşünüyor. Biz de bu yazıda sizlere farklı alternatifler sunacağız.

İşte O Öneriler

Hiç şüphe yok ki insanların yeni yıla girme anlayışları biraz o anki koşulları, biraz nelerden hoşlandıkları biraz da ekonomik güçleri ile doğrudan alakalı olan bir durum. O yüzden net bir şey söylemek mümkün değil ama yine de birkaç öneri vermek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Temelde kişinin evde aile ortamında girmesi tamamen bir tercih meselesi olabilir. Evde hazırlanan yemekler tatlılar ile yeni yıla girilebilir.

kapadokya yılbaşı

kapadokya yılbaşı

Ya da bir süre evde kaldıktan sonra bir bara, gece kulübüne giderek orada yeni yılın ilk saatleri karşılanabilir.

Ben tüm bunların dışında bir şey deneyeceğim diyor iseniz o zaman bir sahil kasabasına kaçabilir ya da bir beş yıldızlı otelin özel eğlencesine dahil olabilirsiniz.

Çok daha romantik bir yılbaşı olsun derseniz ise o zaman ülkemiz ölçeğinde önereceğimiz yer elbette Kapadokya.

Yanıtla