Ayak Topuk Çatlaklarına Son

Takdir edersiniz ki ayaklar vücutta en hassas yerlerden bir tanesi. Bu nedenle de daha çok bakıma ihtiyacı var. Her insan ayaklarının bakıma mutlaka ve mutlaka özen göstermelidir. Özellikle de kadınların ayaklarının çok bakımlı ve temiz görünmesi gerek. Çünkü topuklarda oluşan çatlaklar hem görünüm hem sağlık açısında iyi olmaz. Bu yazımızda çeşitli sebeplerle ayak topuklarında oluşan çatlaklardan ve bunların yarattığı kötü görünümden nasıl kurtulacağınızı kısaca anlattık.

topuk

topuk

Topuklarda çatlakları engellemek elinizde. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için ayak topuklarındaki çatlaklara engel olan bakım kürü tarifi vereceğiz. Bu kürü mutlaka uygulayın ve farkı görün.

 

Topuk Çatlaklarını Engelleyen Maske Tarifi

Önce belirtmek gerekir ki ayaklarınızı sürekli nemli tutmalısınız. 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı malzemeleri ile bir karışım hazırlayın. Bunu  topuklarınıza masaj yaparak sürün. Masajdan sonra ayağınıza bir çorap giyip ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Bu uygulamayı haftada 2 defa gerçekleştirirseniz kısa zamanda çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Yanıtla