Tüy Sarartma Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların özellikle kol tüyleri için tercih ettikleri tüy sarartma yönteminin dezavantajları çok fazla bilinmez. Hızlı, pratik ve can yakmadan istenilen sonuca ulaşmayı mümkün kılsa da tüylerin sarartılması için kullanılan sarartıcıların içerisindeki kimyasallar tüylerin tekrar çıktıkları zaman daha uzun ve daha siyah görünmesinde etkili olur. Dolayısıyla doğal içerikler kullanarak tüy sarartma yöntemi tercih edilmelidir.

bakım

bakım

İnternet üzerinden araştırma yaparak doğal sarartıcı kürlerin nasıl hazırlandığı öğrenilebilir ve evde kolayca uygulanabilir. Birkaç klasik sarartıcı kürlerin tarifleri burada yer alıyor. Haftada iki defayı aşmayacak bir biçimde, güneşlenerek uygulanabilecek olan bu kürlerin düzenli aralıklarla kullanması istenilen sonucun alınmasını hızlandırır.

Tüy Sarartıcı Kür Tarifler

 Limon suyu ile tüy sarartma yönteminde, uygulanacak cildin çok fazla hassas olmaması gerekir. Tek başına limon suyu kullanılabileceği için hassasiyet yaratmasından endişe ediliyorsa 1 limonun suyuna 1 bardak su eklenebilir. Tüylerin üzerine pamukla uygulandıktan sonra 2 saat kadar güneşlenmek yeterlidir. Cildi aşırı hassas olan kişilerde tahriş, kaşıntı ya da yanma gibi problemler doğurabileceği için pek tavsiye edilmez.

tüy sarartma

tüy sarartma

Hassas ciltler için bal ve papatya çayı kürleri idealdir. Birkaç kaşık bal tek başına kullanılabileceği gibi yağlı ciltlerde içerisinde yarım limon eklenebilir. Bal kürü ve papatya çayı da diğer kürlerde olduğu gibi cilt yüzeyine uygulandıktan sonra minimum 2 saat güneşte beklemek, sonrasında durulamak gerekir.

Yanıtla