Bebek Pudrasının Kullanım Alanları

Bebek pudrası denilince akla ilk gelen pişiği önlemek için kullanılmasıdır. Fakat bebek pudrası olarak satılan bu ürünün kullanım alanı, oldukça geniştir. Bebek pudraları ayak kokusundan yağ lekelerine kadar oldukça fazla alan içersinde kullanılabiliyor.

Ayak Kokusuna Son

Bebek pudrası ile ayak kokusunu sona erdirmenin yanı sıra terlemeyi de önleyebilirsiniz. Ayaklarınızı iyice yıkadıktan sonra bebek pudrasını sürüp sonrasında pamuklu çorap giyin ve yatın. Sabah kalktığınızda ayaklarınızda kalan koku yok olacaktır. Fakat bu uygulamayı ayakkabınız içinde yaparak kalıcı bir etki yaratmanız mümkün. Ayakta terlemeyi önleyen bebek pudrasını özellikle bayanların topuklu ayakkabı giymeden önce kullanmaları ayakların tahriş olmasını da önleyecektir.

Yağ Lekelerine Çözüm

Masa örtünüze ya da üzerinize damlayan yağın lekeye dönüşmesini önlemek için de bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Yağ damlayan bölgeye bebek pudrası dökün. Bir süre bekleyip sonrasında yıkadığınızda yağ lekesinin oluşmadığını göreceksiniz.

Ahşap Sesine Çare

Ahşap merdivenler ya da döşemeler bir zaman sonra gıcırdamaya başlar. Bunu gidermek için bu alana bebek pudrası dökün bir süre bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürerek çözüm bulabilirsiniz.

Makyaj Hilesi

Kaş ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız rimel ya da kaş kalemi uygulamadan önce bebek pudrası uygulayabilirsiniz.  Bunun yanı sıra fondöten sonrasında elinize döktüğünü pudrayı hafifçe yanaklarınıza uygulayın. Özellikle yaz aylarında terlemeyi önleyecektir. Ayrıca bebeksi bir ten görüntüsü yaratacaktır.

Yanıtla