Çatlayan Dudaklara Doğal Çözüm

Kışın ağır ve çetin geçtiğini hepimiz görüyoruz. Özellikle de ayazın bol olduğu şehirlede yaşayan kişilerin soğuk nedeni yaşadığı en büyük sıkıntılardan bir tanesi de çatlayan dudaklardır kuşkusuz. Erkek ya da kadın fark etmeksizin soğuğa ek sebeplerle de dudaklarda çatlamalar olabiliyor. İste bu yazımızda siz değerli okuyucular için çatlayan dudaklardan kurtulmanızı sağlayacak bir tavsiyemiz olacak.

dudak çatlağı

dudak çatlağı

Çatlak Dudaklardan Nasıl Kurtulurum?

Çatlak dudaklardan bıkan kişiler bu yazıyı mutlaka okumalı. Bu sorundan kurtulmak için dudaklarınıza süt peeelingi yapmanız gerek. Sadece süt peelingi yaparak daha yumuşak dudaklara  sahip olabilirsiniz. Peeling için gereken malzemeler  bir tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı esmer şeker ve 1 çay kaşığı bal.

çatlak dudak

çatlak dudak

Uygulaması şu şekildedir: süt ile şekeri karıştırın ve tumuşak bir fırça yardımı ile dudaklarınıza sürün. Daha sonra durulayın. Şimdi ise balı dudaklarınıza sürüp biraz bekleyin. Bu uygulamayı her gün ihmal etmeden yapın. Belli bir süre sonra siz de dudaklarınızda var olan çatlakların nasıl yok olduğunu fark edeceksiniz.

Yanıtla