Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Güzelliği maskeleyen ve makyaj ile dahi çok fazla kapatmanın mümkün olmadığı siyah noktalar erkek ve kadınların oldukça sıkıntı çektiği problemler arasında yer alıyor. Hava kirliliğinden makyaja kadar birçok sebebe bağlı olarak oluşan siyah noktalar gözenek içlerine kirin yerleşmesi ile oluşup sonrasında iltihap oluşumu yaparak son derece sıkıntılı bir sürecide beraberinde getirebiliyor. Siyah noktalar sebebi ile pürüzlü olan cilt yapınızı düzeltmek ve siyah noktalara elveda demenin ise birkaç farklı yollu bulunuyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

1.Adım Gözenek Açma

Sıcak Su Buharı

Sıcak su, sıcağa dayanıklı kap, havlu yeterli olmak ile birlikte eğer evinice maydanoz, havuç gibi sebzeler var ise bunarlıda kaynar suyun içine atmanız mümkün Buhar banyosu için suyun buhara dayanacak kadar buhar içinde kalıp arada çıkıp pamukla yüzünüzü silmeniz önerilir. Bu işlemi haftada bir kez yapabilirsiniz.  Gözenekleri açan bu uygulama sonrasında karbonat uygulaması yapmanız mümkün. Eğer siyah nokta kalıntınız azalmış ise 3. adıma da geçebilirsiniz.

siyah noktalar

siyah noktalar

2.Adım Gözenek Temizleme

Karbonat

Siyah noktalarını giderilmesini ve oluşumunu engelleyen karbonat aynı zamanda ölü hücrelerden de cildin arınmasını sağlıyor. Haftada bir kez avucunuza aldığınız akrbonatı hafif ıslatarak yüzünüze yumuşak hareketler ile peeling yapın. İlk denemede daha değişimi göreceksiniz.

3.Adım Gözenek Sıkılaştırma

Gözeneklerin açılması ve içinin temizlenmesi sonrasında sıkılaşması gerekir. Bunun için ise limon suyu yeterli olur. Su ile seyreltilebilir.

Yanıtla