Cildiniz için Muhteşem Doğal Maskeler

Doğal maskeler cildi canlandırdığı gibi düzenli uygulanması ile cilt dokusunu da yenilediği bilinir. Hücre oluşumunu destekler ve cildin elastik yapısını güçlendirir. Doğal yapacağınız ev maskelerinin özellikle organik olmasına dikkat ediniz. Cilt yapınıza uygun maskeleri seçmeli ve cildinizi düzenli olarak beslemelisiniz.

maske

maske

Cilde Canlılık Veren Maskeler

Cildinize yapacağınız maskeler sırasında belirli bir bekletme süresi bulunur. Doğal maske olacağı için yirmi dakikadan fazla cilt üzerinde tutmayın. Cildinizi sabunlu su ile yıkamayın ve sadece maden suyu ile temizleyin. Maske içine mutlaka zeytinyağı ya da limon suyu ilave edin.

Meyve özlerinden faydalanacağınız gibi sebze sularını da buzluk poşetlerine koyarak dondurabilir ve cildiniz üzerinde her gün gezdirebilirsiniz. Sebze ya da meyve sularını dondurduğunuz zaman cilt dokunuz sıkılaşır ve gözenekleriniz küçülür. Bal, tereyağı ve kaymak ise cildiniz düzenli uygulayacağınız maske karışımıdır. Bal ve tereyağının mucizevi etkisini maskelerde görebilirsiniz.

maske çeşitleri

maske çeşitleri

Sağlıklı bir cilt için mutlaka içten de iyi şekilde beslenmeli ve toksinlerinizi atmak için bol su içmelisiniz. Sigara ve alkolden ise kesinlikle uzak durun. Düzenli olarak cildinizi koruyun ve güneş kremlerini ihmal etmeyin. Güneş kremlerini yaz ve kış ayında kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam yapacağınız cilt temizlemeler bir bakıma cildiniz için geleceğe yatırım yapmanız anlamına da gelir. Cildinize düzenli yağlı süt sürün ve yağlı süt içinde bulunan enzimler ile cildinizi sıkılaştırın.

Yanıtla