Cildinize Buz Uygulayın Genç Kalın

Buz aslında cilt bakımı hususunda en çok etkili olan maddelerden biridir. Aslında bir buzdan bekleyemeyeceğiniz kadar büyük faydaları vardır. Hem de bu sıcaklarda serinlemenize de yardımcı olur. Cilde sağladığı faydalarda yanınıza kalır. Eğer buzu cildinize uygularsanız kan dolaşımını hızlandırırsınız.  Buz aslında birden çok konuda yarar sağlar bunlardan biri de göz altı morlukları. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için birçok kişinin en büyük şikayetlerinden olan göz altı morluklarını buz sayesinde nasıl yok edebileceğinizi anlattık, mutlaka okumalısınız.

buz

buz

Buz Karışımları

Göz altı morluklarını engellemek için siz değerli okuyuculara tavsiyemiz bir adet salatalık alın ve istediğiniz bir miktar kadar bir kap içine rendeleyin. Bunun içerisine bir miktar gül suyu da koyun. Ve karıştırın. Elde ettiğiniz bu sıvıyı buz kalıplarına koyun ve buzdolabına buzluğa yerleştirin. Buzlar hazır olduktan sonra göz altlarına yavaş yavaş uygulayın. Bu işlem sayesinde hem göz altı morluklarınız yok olur hem de uykusuz kaldığınız zamanlarda ortaya çıkan göz şişkinliklerine iyi gelir.

cilde buz uygulaması

cilde buz uygulaması

Ayrıca bu faydasının yanında buzun cilde parlaklık kazandıran bir etkisi de vardır. Bunun için ise iki adet salatalık ve bir fincan saf limon suyu gerekiyor. Bu iki malzemeyi birbiri ile karıştırın ve buz tutturun. Sabahları uyandığınızda buzları cilde uygulayın. Bu karışım sayesinde var olan tüm toksinlerden arınırsınız.

Yanıtla