Erkekler Ve Kadınlar Arasındaki Farklar

Kadınlar ve erkekler arasındaki farklar her zaman konuşulmuştur. Bazen tartışma konusu bile olmuş olan bu konu bilimsel açıdan da ele alınmış ve açıklanmaya çalışılmış. İki taraf için de birbirinden çok üstün demek doğru olmasa da kadınlar bazı konularda erkeklere karşı birkaç adım önde gibi görünüyor.

erkekler

erkekler

Kadınlar Daha Üstün

Buna önce hafızayı ele alarak bakabiliriz. Kadınların hafızasının bilimsel olarak daha güçlü olduğu bilgisine ulaşıldı. Norveç’te yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. Erkekler bu konudan pek memnun değiller ama durum bu. Zaten özel günlerin ve yapılan hataların unutulmaması da bunu kanıtlıyordu. Erkekler bu detayların üzerinde fazla uğraşmazken kadınlar bu detaylar arasında yüzerek erkeklere meydan okuyor.

Erkekler dertlerini kısa ve öz bir şekilde dile getirmeyi severken kadınlar lafı bazen dolandırmayı bazen dolandırmasa da daha çok kelime kullanarak daha uzun konuşur. Bu da yine bilimsel açıdan kanıtlanmış bir kıyastır. Kadınlar daha çok kelime kuruyor. Erkekler ise az kelime ile konuşmayı tercih ediyor.

kadınlar

kadınlar

Kadınların kalbi erkeklere göre de daha fazla kırılgan oluyor. Erkekler bazı detayların üzerinde hiç durmazken kadınlar o detaylardan dolayı kırgınlık yaşıyor. İlişkiyi uzun soluklu yapan da erkeğin kadına karşı bu durumları kaldırabilmesidir. Kalp demişken sağlık açısından da kadınların kalp krizine daha meyilli olduğu saptandı. İkili arasında kalp krizi farkının 10 yıl olduğu kaydedildi.

Yanıtla