Fiziksel ve Ruhsal Arınma için 5 Öneri

Hangimiz dönem dönem diplere vurmuyoruz ki, hangimizin içinde en azından yaşamımızın bir döneminde içinden kuşlar göçmüyor ki? Hangimiz bir dönem kendi kalp kırıklıklarımızı toplarken darmadağın olmuyoruz ki, işte bu dönemlerden bir an evvel kurtulmak için uzmanlar bize 5 etkili yöntem öneriyor.

adaçayı

adaçayı

  • Sevgi: Aslında her derdin ilacı sevgi değil mi? Gerçek ve koşulsuz bir sevginin iyi gelmediği hiçbir şey yok aslında. Ki bunu aslında hepimiz çok iyi biliyoruz. Belki de sorunlarımızın temelinde sevgi eksikliğimiz var.
  • Moral:Bu aslında biraz da kendinizi sevin demek. Yani sevginin bir diğer boyutu. Nefes alıyorsunuz, bu bir mucize, bırakın kim ne yaparsa yapsın, sevin kendinizi, siz değerlisiniz, sizden bir tane daha yok. Kendinize şartlar ne olursa haksızlık etmeyin, kendini affedin ve sevdiğiniz, size iyi gelen şeylere zaman ayırın. Siz bunu hak ediyorsunuz.
masaj

masaj

  • Adaçayı: Kendinizi yorgun, bitkin hatta biraz da negatif hissettiğinizde ‘adaçayı tütsüsü’ yapmanız. Aktarlarda satılanadaçayını ateşe dayanıklı bir kaba koyun ve ateşin altını yakın. Yavaşça tütmeye ve duman çıkarmaya baslar. Bu duman size son derece iyi gelecektir.
  • Tuz Banyosu: Bu öneri size biraz tuhaf görünse de, banyonuzu tamamlarken evinizde olan tuz ile tüm gövdenizi banyodan çıkmadan iyice masaj yaparak, teninize yedirin. Bir süre sonra size iyi geldiğini göreceksiniz. Sonra bol su ile banyonuzu tamamlayın.
  • Masaj: Alanında uzman bir masöz veya masöre giderek, yaptıracağınız bir masaj her anlamda size iyi gelecektir.

Yanıtla