Gripten Hızlıca Kurtulmanın Doğal Yolu

Soğuk havalarla birlikte gelen hastalıklar, gündelik hayatımızı zorlaştıran ve işlerimizi aksatan nedenler olarak karşımıza çıkıyor. Kış aylarında çoğumuza uğrayan grip bunların başında geliyor. Ve maalesef bazı bünyeleri öyle kolay kolay da terk etmiyor. Bazen 1 ay boyunca geçmeyen grip vakalarını da duymuşsunuzdur ya da yaşamışsınızdır. Hayli yaygın olan bu kış hastalığından hızlıca kurtulmak için vereceğimiz basit ama sağlıklı bir tarif var. Tabii bazen haftalarca süren gribe yakalanmamaya çalışmak daha iyi bir yol. Ama bir kere geldiyse, bir an evvel bu hastalıktan kurtulmanın yolları da zihnimizin bir köşesinde dursun.

grip

grip

Zencefil, Karabiber, Bal Karışımı

Kış aylarında artan çay tüketimimize, sağlıklı ve vücudun direncini artıran bir çay önerisi ekleyelim. Zencefil, karabiber ve bal karışımı ile hazırlayacağınız çay gribe sebep olan virüsleri en hızlı vücuttan atan karışım. Nane-limon ikilisi kadar popüler mi bilemiyoruz ama ondan daha etkili olduğu bir gerçek.

Zencefilin birçok konuda şifa olduğunu artık doğal ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasıyla, birçok insan öğrendi. Zannettiğimizden daha çok konuda tesirli olan zencefil, her şeyden önce solunum yolları rahatsızlığı olanlar için bire bir. Bunun dışında mide hazımsızlığı yaşayanlar için de hayli etkili bir çözüm yolu. Son yıllarda artan kanser vakalarından bilhassa kolon kanserine karşı da ciddi bir önleyici… Ve elbette bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği, en az diğer özellikleri kadar baskın.

grip olmak

grip olmak

Kış aylarında sıcak suya karıştıracağınız karabiber, bal ve toz zencefil ise günde iki bardak içmeniz halinde gribin tesirini en hızlı azaltacak karışım olarak, doğal tedavi edicilerin en başında yer alıyor. İlaç kullanımından mümkün olduğunca kaçanlar için, hızlı ve sağlıklı bir tedavi edici.

 

Yanıtla