Hollanda Vizesi

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport türüne göre vize alıp almayacaklarını söylemek mümkün olmaktadır. Bordo pasaporta sahip olan kişilerin ise Hollanda seyahatine çıkması için vize almaları gerekmektedir.

Ancak yeşil, siyah ve gri pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günlük bir süre için vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Yurt dışı seyahati için hollanda vizesi almak isteyen kişiler vizekeyfi.com sitesi üzerinden destek alabilirler.

Hollanda Vizesi Başvuru Süreci

Gerçekleştirmek istediğiniz Hollanda seyahati için öncelikli olarak hollanda vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvurularınızı vizekeyfi.com aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre de Hollanda’ya giriş için vize alıp almadığınızı öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Hollanda vizesi için başvuru esnasında biyometrik verilerin toplanması işlemi gerçekleştirilecektir. Toplanan verilerin ise 59 ay boyunca geçerli kalacağını söylemek mümkün olmaktadır. Hollanda vizesi almak için ise seyahat tarihinden önce en az 15 iş günü içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Biyometrik Veri Toplama İşlemi

Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin ilk olarak biyometrik verileri vermesi gerekmektedir. Bu kapsamda kişilerin dijital fotoğraflarının yüzü tam olarak görünecek şekilde çekilmesi gerekmektedir. Çekilecek olan fotoğrafta renkli gözlük, güneş gözlüğü, başörtüsü gibi hiç bir aksesuar bulunmaması gerekir.

Vize başvurusunun yapılması sırasında parmak izlerinin de alınacağını da söylemek mümkün olmaktadır. Parmak izlerinin sistemde görünmemesi durumunda tekrar parmak izi vermeniz gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Yapılan başvurunun durumunu takip etmek için ise size verilen takip kodunu kullanabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Hollanda vizesinin alınması başvuru türüne ve başvuru yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak olan hollanda vizesi başvurusu için seyahat tarihinden en az 15 iş günü öncesinde başvuru yapılması gerekmektedir.

Başvurunun durumuyla ilgili olarak herhangi bir sorunun oluşması durumunda vizekeyfi.com ile iletişime geçebilir ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Hollanda vizesi için başvurunun yapılmasının ardından gerekli olan incelemelerin yapılmasıyla birlikte vize başvurusu da onaylanacaktır.

Yapılacak olan başvuru türüne göre ise gerekli olan belgeler farklılık gösterebilmektedir. Başvuru yapmak için ise pasaportun süresinin en az 6 ay olması ve 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.

Yanıtla