Kablo Isıtıcı Uygulamaları

Kablo ısıtıcıları küçük çaplı, yüksek performanslı ünitelerdir, tamamen tavlanır ve çok sayıda konfigürasyona kolayca bükülür. Kablo ısıtıcı, isteğe bağlı dağıtılmış watt değerine sahip tam 360 derece ısı sağlayan kompakt, sarmal bir meme ısıtıcıya dönüştürülebilir. Isıtma amacıyla son derece pratiktir ve insan yaşamında konfor anlamında vazgeçilmez bir yer edinmiştir. Kullanım alanları oldukça geniştir ve soğuk iklime sahip bölgelerde en iyi ısıtma sistemlerinden birini oluşturur.

Yerden Isıtma

İlkbaharın başlarında veya sonbaharın sonlarında doğanın getirisi olarak ekstra ısı temini anlamında yardıma ihtiyaç duyulan bahçeli evler, çimenler ve diğer zeminler için kablo ısıtıcı vazgeçilmezdir.

Kablo ısıtıcı 250-350 mm derinlikte bir kum tabakasına (kalınlık yaklaşık 40 mm) ve 150-200 mm cc mesafeli halkalara yerleştirilir. Kazıya karşı koruma, yani kiremit, kablo koruması, tel örgü veya benzeri ile donatılmalıdır.

Kabloyu turba toprağına ve düşük ısı iletim kapasitesine sahip benzer malzemelere yerleştirmekten kaçının. Zemin üzerinde sensör bulunan termostat kullanılmalıdır (sonunda borulara yerleştirilmelidir). Tesis, arıza akım rölesi ile donatılmalı ve hava koşullarına dayanıklı etiket plakaları ile işaretlenmelidir.

Kar Eritme

Yolları, basamakları, rampaları, salonları, otoparkları vs. kar ve buzdan uzak tutmak genellikle gereklidir. Güç ve montaj ihtiyacı, tesisin teknik yapısına göre değişir. Isıtma kablosu kum tabakası, taşsız asfalt veya doğrudan betona yaklaşık 45 mm’nin altında, asfalt, beton yapıya gömülü olabilir. Basamaklarda dış kablo, kenarda buzlanmayı önlemek için mümkün olduğunca dış kenara yakın yerleştirilmelidir. Adım başına üç kablo bağı hesaplanır.

Kar eritme için ayar ekipmanı çeşitli tiplerde mevcuttur. Tesisi, saha ve hava termostatlı tek bir termostatla veya özel kar sensörleri ile kontrol edebilirsiniz. Tesis arıza akım rölesi ile donatılmış ve hava koşullarına dayanıklı etiket plakaları ile işaretlenmiş olmalıdır.

Borular ve Oluklarda ısıtma

Standart oluklar ve aşağı borular (100mm), kablo aşağı boruya yerleştirilerek buzdan korunur. Daha geniş oluklar için kablo 70 mm cc mesafeli halkalara yerleştirilir. Isıtma kablosu, en iyi şekilde yerleştirilmesi için bir mesafe tutucu kullanılarak monte edilir. Isıtma kablosu bir oluk kancası kullanılarak aşağı borulara sabitlenir.

*Buzlanma problemi

+ 5 ° C ila -8 ° C arasında meydana gelir. Bu nedenle, tesisi bir min / maks termostat veya birleşik nem / sıcaklık kontrolü ile birleştirmek uygundur. Tesis bir arıza akım rölesi ile donatılmalı ve hava koşullarına dayanıklı etiket plakaları ile işaretlenmelidir.

Platformlarda Donmaya Karşı Koruma

Kış bina faaliyetlerinde donma nedeniyle, alt zeminde donma nedeniyle oluşan hasarlar, ısıtma kablosunu doğrudan platformun altındaki taşsız kum tabakasına koyarak ve 100-150 mm derinlikte kırık taşlarla izole edilerek kolayca önlenebilir. Isıtma kablosunun kalıcı kurulum veya yalıtımla doğrudan temas halinde olması önemlidir. Bu nedenle ısıtma kablosunu en az 100 mm kumla örtülmelidir. Düşük elektrik tüketimine sahip küçük tesisler çalışma sırasında sürekli çalışabilir. Daha büyük tesislerde otomatik bir kabin önerilir. Arıza akım rölesi gereklidir. Daha büyük alanlarda birkaç ısıtma kablosu birleştirilir.

Kablo Isıtıcı için Montaj Talimatları

Montajdan önce, kablo sıtıcı ısmarlama işlemi yapılmalıdır. Bunun için sonlandırma kiti kullanılır. Plastik borularda veya dökme demir borularda daha iyi ısı iletimi için, izlemeden önce alüminyum-folyo, alüminyum-bant veya benzerleri kullanılır.

-Kablo Isıtıcının Borulara Montajı-Boru Boyunca Döşeme: Isıtma kablosu boru boyunca döşenirse, borunun alt tarafını takip etmeli ve her 200 mm’de bir sabitlenmelidir.

Kablo Isıtıcı Spiral Döşeme: Isıtma kablosu borunun etrafına spiral olarak sarılırsa, eşit ısı dağılımı elde etmek için tüm boru uzunluğu boyunca düzenli bir mesafe ile yapılmalıdır.

-Kablo Isıtıcının Flanşlara Montajı: Flanşlardan önce ve sonra, ısıtma kablosu spiral olarak daha yakın sarılmalıdır. Lütfen aklınızda bulundurun! pürüzlü kenarlar çapaksız veya alüminyum bir plaka ile kaplanmalıdır.

Kablo Isıtıcı T-bağlantılarına Montajı: Normalde, büyük bir T-bağlantısındaki her bir kol ayrı bir ısıtma kablosuyla sarılır. Daha kısa T-bağlantılarında normalde T’nin yanlarından biri boyunca tek bir kablo döşenir ve diğer tarafı boyunca ana boru hattına geri döner.

Kablo ısıtıcıları için https://www.rezistansmarket.com/kablo-isitici tıklayın.

Yanıtla