Yay Öncü Burç Mu?

Burçlar, niteliklerine, gezegenlerine ve içinde bulundukları gruba göre üç farklı kategoriye girmektedir. Astroloji, burçları farklı kategorilerde bulundurması burçları yorumlama konusunu kolaylaştırır. Bu sayede insanların genel karakter özelliklerini, duygu değişimlerine verdikleri tepkilerini, grup içindeki konumlarını belirlemek kolay olacaktır. Astroloji bu konuda daha derin bilgiler sunar ama genel olarak özetlemek gerekirse şöyle yazılabilir.

Öncü Burçlar

Bu gruptaki burçlar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarıdır. Hepsini ele alıp ayrı ayrı değerlendirince bu burçların değişen durumlara verdikleri tepkilerin genel olarak sabit olduğu  ve hayata bakış açıları genel olarak aynı olduğu görülmektedir. Hayattaki tutumları aynı ve istikrarlı, amaç uğruna kararlı bir çalışma anlayışları vardır. Çoğunlukla disiplinli olmalarıyla bilinirler. İddialılar ve iç derin dünyasına sahiplerdir.

Sahip Burçlar

Bu gruptaki burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarıdır. Farklı gruplardan olan bu burçların ortak noktası duygularında ve kararlarında sabit olmalarıdır. Bu özelliği iyi ya da kötü diye değerlendirmek sağlıklı olmayacaktır. Duygularında ve kararlarında sabit  olmaları onları güçlü, etrafından çok etkilenmeyen, kendi fikirleri olan, hür olarak gösterir. Bu durum her burca nasip olan bir özellik değildir. Ama başka bir bakış açısıyla bu durum onları inatçı ve tahammülsüz insanlar da yapar. Sadece fikirlerine odaklanmaları onları zaman zaman bencil de gösterir, başkalarını umursamamaları onları bazen yalnız gösterebilir. Bu durum ile başa çıkmak için kimseyi kırmadan ve başka insanların fikirlerini anlayarak  kendi fikirlerini savunabilirler. Bu şekilde hem anlayışlı hem de kararlı olabilirler.

Bu tip insanlar korumacı, mal sahibi olmayı başaran, kontrolcü oldukları için zaman zaman değişken ruh haline sahip insanlar tarafından anlaşılmayabilir. O yüzden temkinli olmakta ve doğru bildikleri yolda devam etmelerinde fayda var

Değişken Burçlar

Son grup olarak değişken burçlarda bulunan burçlar Yay, İkizler, Balık ve Başak burçlarıdır. Hepsini ayrı ayrı teker teker incelemektense bu grupta olmalarından dolayı ortak noktalarını incelemek bu grubu anlamaya katkı sağlayacaktır. Ruh halleri çok hızlı ve aniden değişebilir, hayata bakış açıları genel olarak sabit olsa da yine de hayalleri daha baskın çıkabilir. Zeki, hareketli burçlardır. Hızlı karar vermeyi, hemen sahip olmayı, hevesle iş yapmayı tercih ederler. Bu burçlar içinde astrolojide Yay burcunu ayrı incelemek gerekiyor. Farklı kültürlerin ortak ve değişik özellikleri ile ilgilenirler.
Maceracıdır ve keşfetmek ister. Yay burcu günlük olayların altında yatan ahlaki ve manevi değerleri inceler ve çok meraklıdır. Araştırır, kafa yorar, çaba gösterir, tartışmalara girer. Tartışma programlarını,  basın toplantılarını seyretmekten zevk alır. Astrolojide en sevilen burçlardan biri olan Yay burcu bu yönleriyle zaman zaman sevilmese de bu burcun insanları anlayınca aslında ne kadar rahat oldukları görülür ve bu da onları daha uyumlu, sevimli yapar. Yay burcu, sonuç olarak, öncü değil değişken bir burçtur.

Yanıtla