Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayan Kokular

Hayat bir rüya aslında ve bu rüyayı daha da güzelleştirmek için yapabileceklerimiz var. Bunların içinde de elbette kendimizi iyi hissetmek son derece önem taşıyor.

Biz de bu yazıda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak kokular neler onları sıralayacağız.

kahve

kahve

İşte O Kokular

Çikolata: Herkesin kendisini iyi hissetmesini sağlayan koku farklı olabilir. Kimileri için kendilerinin en iyi hissetmenin yolu çikolatadan geçer ve türü ne olursa olsun fark etmez. Bitter, sütlü, fındıklı ne olursa olsun. Zaten bilimsel araştırmalar da çikolatanın içindeki maddelerin mutlulukla bir bağlantısı olduğunu ortaya koymuş durumda.

Kahve: Kim bir kahve kokusuna hayır diyebilir ki? İster Türk kahvesi, ister filtre kahve. Kahve, kahvedir sonuçta.

Lavanta: Çiçekler içinde çok özel bir yeri vardır ve lavantanın en önemli özelliklerinden birisi yatıştırıcı özelliği olmasıdır. Eğer canınız çok sıkkın veya çok gergin iseniz lavantanın mucizevi etkilerinden yararlanabilirsiniz.

lavanta

lavanta

Nane: Evet, nanenin birçok faydası var. Ama bu faydaların yanına bir de nanenin kişiye iyi gelen bir kokusu vardır. Nane koklandığı zaman ferahlatıcı, sakinleştirici ve mutluluk verici bir etkisi vardır.

Vanilya: Keke konulduğunda ya da diğer pastalara kullanıldığında verdiği tat enfes değildir değil mi?  Depresyona, yorgunluğa iyi gelen son derece güçlü bir afrodizyaktır.

Gül: Çok söze gerek yok. O gül kokusu. Hem kişilerde romantik hissi duyguyu yaratır, hem de kişiyi rahatlatır.

Yanıtla