Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken 5 Şey

Tatil insanlar için son derece önemli bir kavram, üstelik insan yaşamı içinde oldukça önemli. Kaç günlük tatile gidilecek olursa olsun yanınıza alınması gereken, olmazsa olmaz ürünler var. Biz bu listede en temel ürünleri sıraladık ama elbette kapsam bununla sınırla değil.

İşte bize göre tatile giderken yanınıza almanız gerekenler:

  1. Kimlik:

Tatile gitmenin püf noktası tam da burada başlıyor aslında. Bu kısmın şakaya gelir tarafı yok. Tatile çıkarken mutlaka yanınıza kendi kimliğinizi almanız lazım. Hatta kendi kimliğinizi almanız yetmez, eğer çocuklarınız var ise mutlaka yaşları kaç olursa olsun onlarında nüfus cüzdanlarını almalısınız. Yine evli iseniz eşinizin kimliğini alıp, almadığını da lütfen kontrol edin.

tatil yapmak

tatil yapmak

  1. Telefon Şarjı

Şimdi tatile gidiyorum telefon şarjını yanına almama ne gerek var diye düşünmeyin. Belki de hiç telefonunuzu kullanmadan kafanızı dinlemek istiyorsunuz ya da orada nasılsa bulurum diye düşünebilirsiniz ama siz yine de işinizi şansa bırakmayın. Dünyanın bin türlü hali var. Yanınızda kendi telefon şarj aletiniz bulunsun. Ne olur, ne olmaz.

  1. Nakit Para

Önceden konaklama ücretini, uçak biletlerini ödemiş olabilirsiniz. Yanınızda üst limiti yüksek kredi kartınız olabilir ve güvenlik açısından hırsızları düşünerek yanınıza para almak isteyebilirsiniz. Gideceğiniz yerde mutlaka bankamatik kartı olacağını düşünüyor da olabilirsiniz ama kendinizi riske atmayın ve çok fazla olmasa da acil durumlar için bir miktar para alın.

tatile gitmek

tatile gitmek

  1. Kullandığınız Kremler, İlaçlar

Tatile gidiyorsunuz hayatınıza tümden mola vermiyorsunuz o yüzden yaşamınızın asgari şartları aksamamalı. Eğer düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almakta ihmal etmeyin ve gittiğiniz yerde de ihmal etmeden kullanın. Aynı şey düzenli kullandığınız kremler için de geçerli. Özellikle nemlendiricinizi yanına alıp, almadığınızı kontrol edin.

  1. Giysiler

Yaz ve kış tatiline göre yanınıza ona uygun kıyafetler almış olsanız bile bunun yanında günlük yaşamınızın bir parçası olan iç çamaşırı, pantolon, etek, elbise, şort vb. giysilerden abartı olmayacak biçimde tatilde gittiğiniz kentin ara sokaklarına dalarken giyebileceğiniz birkaç giysiyi yanınıza alın. Hep mayo ya da kar montu ile dolaşamazsınız. Unutmayın.

Yanıtla