Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gün geçtikçe moda konusunda renk ve seçeneklerin bir hayli artmasıyla insanlar artık seçim yapmakta zorlanıyor. Almış oldukları güzel parçaları tamamlamak için mutlaka yardımcı parçalara ihtiyaç duyuyorlar. Örneğin alınan bir elbise tek başına mükemmel ve tarz olabilir fakat giyildiği takdirde ona uygun bir ayakkabı ile kombinlemezseniz şayet alınan o parçanın bir önemi kalmıyor.

Elbiselerde yardımcı parçalar nelerdir? sorusuna verilen ilk cevap onu tamamlayan bir ayakkabıdır. Ayakkabıdan sonra ise güzel bir aksesuar kolye, küpe, yüzük gibi daha sonrasında renk uyumu ve tarz olarak uygun bir çanta gelir. Kırmızı renk gündemin en iddialı ve tarz hissettiren bir renk seçimi olmakla birlikte ona uygun ayakkabı ile  kombinlemesi de oldukça dikkat gerektiren bir konudur.

Kırmızı Elbise Hangi Renk Ayakkabı İle Kombinlenir?

İddialı renklerden olan kırmızı renge gidebilecek ayakkabı renkleri seçenek olarak fazladır. Önemli olan elbisenizin bütününe hitap eden bir seçim olmalıdır. Örneğin renk olarak güzel fakat şekil olarak elbisenize uymayan ayakkabılar tercih etmekten kaçınınız. Akla ilk gelen renk siyah’tır. Seçilen ayakkabının kapalılığı ve açıklığı bantlı veya bantsız oluşu elbisenizin kapalılığına göre belirlenmelidir. Aksi takdirde ayakkabınız elbiseden bağımsız olabilir.

Metalik renklerde ayakkabıların seçimi de hem iddialı hem de tamamlayıcı bir bütünlük arz edebilir. En sık tercih edilen renk ise elbisenizin rengine ve tonuna uygun kırmızı renkleridir. Elbise ile bir bütün olması bakımından aynı renk ayakkabı seçimine gidilir. Kısa, mini boy denilen elbise seçimlerden genelde iki ayrı kırmızı ile hem elbise hem ayakkabı da kullanılan bu iki renk birbirini tamamlama açısından en sık tercih edilen kombinasyonlardan biridir.

Kırmızı Elbisenizi Nude Ayakkabılarla Taçlandırın

Diğer bir renk seçeneği ise Nude ayakkabılarla yakalanan şıklık ve zarafettir. Kırmızı bir elbisenin altına onu tamamlayacak pastel tonlarda bir ayakkabı seçimi yaparak şıklığınıza zarafet katabilirsiniz. Diğer renk seçeneklerinde bantlı veya dolgu topuk seçimi yaparak ayakkabınızı elbiseden daha çok ön plana çıkartmış olursunuz.

Fakat ayakkabı seçiminde kırmızı bir elbisenin altına nude yani pastel tonlarda bir renk seçtiğinizde bantlı veya bantsız ya da dolgu topuk tercihleri dahi yapsanız ayakkabınız soft renk olarak kaldığı için çok fazla dikkat çekmeyecek aksine elbiseniz ile bir bütünlük gösterecektir. Renk olarak soft olduğu için bir ışıltı veya taşlı bir ayakkabı seçimi de yapabilirsiniz. Bu şekilde hem şık hem zarafet hem de bütünlük açısından muhteşem bir kombin yapmış olursunuz.

Yanıtla