Sıcaklık Farklarında Renk Değiştiren Saç Boyası

Günümüzde bardaklar başta olmak üzere birçok farklı materyaller de sıcaklık ve ışık baz alınarak ren değişimleri yaşanan ürüne rastlamak mümkün. Fakat sıcaklığın değişimi ile saç boyasının renginin değişimi ise dünya da bir ilk olarak yakın zamanda piyasada yerini alacak. Kadınların farklı renk stillerini tercih etmeleri yada renk değişimlerinden hoşlanma fikirlerini kendilerine baz alan firma yeni oluşumu ile oldukça dikkat çekici bir sunuma imza attı.

boya

boya

İngiliz firması olan The Unseen yaptığı araştırma sonucunda kalıcı olmayan ve birkaç yıkama sonrası akıp giden sıcaklık ile renk değişimi gösteren saç boyasını yakın zamanda piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni hedefin kalıcı boya olduğunu paylaşan firma çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini de açıkladılar.

Hangi Renk Değişimleri Oluyor?

Soğuk ve sıcak ile ilintili olarak renk değiştiren saç boyalarından ilk hedef soğukta siyah olan saçın sıcak ile birlikte kırmızıya bürünmesi oldu. Bunun yanı sıra siyah sonrası beyaz, gümüş sonrası mavi, mavi sonrası beyaz ve siyah sonrasında sarı olan renk değişim seçeneklerine de yer veriyor.

saç boyası

saç boyası

Renk skalasında değişimlerin olup olmayacağı bilinmezken firma birçok araştırmayı yaparak ürünün sağlık konusunda zararlı olmaması ile ilgili birçok düzenleme ve test yapmak durumu da yaşadı. Renk değişimlerinde de moleküler değerin oluşması için her renk uygulamasında farklı sıcaklık değerlerine rastlanıyor. Kırmızıdan siyaha dönüşüm derecesi 31 derece iken maviden beyaza dönüşüm ise 15 derece olarak açıklandı.

Yanıtla