Koyu Tenliler İçin En İyi Saç Renkleri

Bir kadın için en önemli olan ve tamamlayıcı aksesuar saçlardır. Günlük bir kıyafetle bile, güzel bir saç ile şık olunabilir. Özellikle saç rengi, insanı en çok dikkat çeken ve modern hale getiren husustur.

Saç rengi geniş bir yelpazeye sahip olan bir konudur ve kadınlar saçını boyatma konusunda, her zaman kararsız kalır. Özellikle ten rengi koyu olanlar, saç rengi bulma konusunda çoğu zaman sıkıntı yaşarlar.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir

Koyu tenli kadınlar, açık tenlilere kıyasla fazla saç rengi bulamazlar. Esmer teni genelde herkes sever ve esmer denilince akla ilk olarak, siyah saç gelir. Siyah saç ve pürüzsüz ten esmelerin en önemli özelliklerindendir. Hafif bir makyaj ve yakışan bir saç rengi, koyu tenlileri her zaman kurtarır. Saç rengini doğru kullanmak, cildi daha güzel gösterir ve kadınlara genç bir görünüm sağlar.

Esmerler hep siyah ya da koyu saçla akıllara yer edindiği için, sarı rengin yakışmayacağı kanısı vardır. Burada ki önemli nokta, koyu tenli birinin kendine uygun olan sarı tonunu bulmasıdır. Beyaz tenlilere çok yakışan bebek sarısı, platin sarı ya da fildişi gibi renkler, koyu tenli birine uymaz. Eğer koyu tenli biri saçını sarıya boyatmak istiyorsa, daha küllü sarı tonlarını ya da koyu sarı tonlarını tercih edilebilir.

Esmelere Yakışan 5 Trend Saç Rengi

Koyu bir ten renginiz varsa ve açık tonları beğeniyorsanız, ilk olarak; al köpüğü ya da sade bal rengini tercih edebilirsiniz. Bu tonları genel de ünlü modellerde görmek mümkündür. Çarpıcı renkler olduğu için, podyumda dikkat çeker. Zemini bal tonlarına boyadıktan sonra, aralara küllü renkte ışıltı arttırabilirsiniz. Bu daha havalı ve şık görünmenizi sağlar. Eğer bal tonlarını kullanacaksanız, çok uzun saç boyları yerine, orta boy düz ya da hafif dalgalı saç modelleri, uyumlu olacaktır.

Kahve ve kızıl tonları da esmerlere yakışan renklerdir. Daha çok marjinal bir tarzı olan esmerler, kızıl tonlarını tercih eder. Kızıl saç bakım isteyen bir saçtır. Çabuk akar. Sık sık boyanması gerekir.

Kahve tonları esmerlere en çok yakışan saç rengidir denilebilir. Risksiz bir renktir. Esmerleri her zaman canlı ve güzel gösterir. Özellikle ışıltılı kahve tonları, çok yakışır. Kumral tonları, esmelerin en çok kullandığı renklerdendir. Özellikle koyu ten ile bir bütünlük yaratır.

Ombre saç rengi de çok popülerdir. Daha çok sarı tonlarında yapılan ombreler, açık tenlilere daha uygundur. Esmerlere yakışacak ombre tonları, daha koyu renklerden oluşur. Zemini kumrala boyanan saç uçlarına, koyu sarı ombre atılarak, hem modern hem de çok tarz bir görüntü yakalanabilir.

Yanıtla