Modern Kır Evi Stilinde Banyo Dekorasyonu Önerileri

Kır evi stili, bir diğer adı ile country tarzı, pek çok kişi tarafından evlerinde sıcak, samimi ve aynı zamanda farklı bir hava yaratmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bilindiği üzere her stilin olduğu gibi bu dekorasyon tarzının da bazı vazgeçilmezleri bulunuyor. Peki banyo için kır evi stili bir dekorasyon nasıl yapılır? Kullanılması gerekenler nelerdir?

Modern Kır Evi Stilinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Zamansız bir dekorasyon stili olarak bilinen country tarzı, hem sadeliği hem de şıklığı bir arada barındıran, aynı zamanda da oldukça huzur verici ve samimi bir ortam yaratan bir dekosrasyon tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Evinizde bu tarz bir dekorasyon kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. İşte modern kır evi stilinde dikkat edilmesi gerekenler:
• Bu dekorasyon stilini uygularken pastel renk tonları ya da beyaz rengin kullanılması büyük önem taşır. Özellikle doğal renk tonlarını kullanarak evinizde dingin bir hava yaratabilirsiniz.
• Rustik dekorasyon bu stilin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğal ve işlenmemiş ahşap malzemeleri ev dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz.
• Ahşabın yanında metal malzemelerin kullanımı da kır evi stili bir dekorasyonun önemli noktalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
• Doğayı evinize yansıtabilmek için çiçekler ya da çiçekli desenlerden faydalanabilirsiniz.

Modern Kır Evi Stilinde Banyo Dekorasyonu

Yukarıdaki kolaylıkla uygulanabilir dört kısa maddeyi dikkate alarak modern kır evi stilinde banyo dekorasyonu yapabilmeniz aslında mümkündür. Banyonuzda kır evi stili esintileri yakalamak istiyorsanız yapmanız gerekenlere birlikte bakalım:
• Kullandığınız renklerin doğayı yansıtan renkler olmasına dikkat edin. Beyaz ve mavi tonlarını kullanabilirsiniz.
• Doğal taş görünümlü fayans kullanmak rustik tarzı kolaylıkla yakalamanıza yardımcı olacaktır.
• Banyonuzda doğal ahşap dolaplar ve raflar kullanabilirsiniz.
• Çamaşır sepeti ya da düzenleyici kutular için hasır malzemeler tercih edebilirsiniz.
• Çiçeklerin kullanımı kır evi stilini kolaylıkla yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Raflarda, cam ya da ayna önünde çiçekler kullanabilirsiniz.
Bu maddeleri göz önünde bulundurup biraz da yaratıcılığınızı konuşturarak kır evi stili bir banyo dekorasyonunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yanıtla