Yağ Yakan Gıdalar

Kilo vermeyi kim istemiyor ki? Genellemeye baktığınızda diyet hep hayatımızın ortasında bir yerlerinde duruyor. Aslında yağ yakan gıdalara daha ağırlık vererek ve aynı zamanda biraz da dengeli beslenerek kilolardan kurtulmak mümkün olabilir. Dolayısı ile yağ yakan gıdaları sizler için derleyerek işinizi kolaylaştırmak istedik.

Badem Ve Ceviz

Özellikle ara atıştırmalıklarda tercihleriniz her zaman için kuruyemiş olmalı. Bu seçeneklerin içinden de elbette hepsi değil ağırlıklı olarak ceviz ve badem tüketmeyi unutmayınız. Baden çok iyi bir yağ yakıcı besindir. Aynı zamanda oldukça kalori sahibi bir çerezdir. Bu sebeple ayarında yemeniz yani 6 ya da 7 adet gibi atıştırmalık olarak tüketmelisiniz.

Gerçek Zeytinyağı Ve Köy Tereyağı

Her zaman için yemeklerinizi yaparken gerçek zeytinyağı ve köy tereyağını tercih ediniz. Daha az işlem görmüş olan bu ürünler zayıflamanıza yardımcı oluyor.

Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveler her zaman kilo verdirmeye yönelik olan meyvelerdir. Örneğin vişne, çilek, kiraz, böğürtlen gibi kırmızı meyveleri sıkça tüketebilirsiniz. Aynı zamanda elma meyvesi de tok tutan meyvelerin başında gelir. Ara öğünlerinizde elmayı da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hem kalorisi düşük hem de oldukça oyalayıcı ve doyurucu özelliği bulunmaktadır.

Sirke

Sirkenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu sebeple sirkenin zayıflamaya da katkısının olduğunu söylemek kadar doğal bir durum yok. Salatalarınızda ve suyunuzu bir kaşık katarak tüketmenizi öneririz.

Yanıtla