Elbiseye Parfüm Sıkmak

Ceket, manto gibi elbiselerimizin ve giysilerimizin astarlarına etek türü ve eteğin bağlı olduğu elbiselerde ise bu elbiselerinin baskı noktalarına parfümünüzü yayarak geniş açıyla püskürtün ve sıkın. Giysilerinize püskürdüğünüz parfümler farklı olmasın ki kokular karışıp ortaya kötü bir koku oluşmasın.

Parfümü ipek giysi ve kıyafetlerin üzerlerine sıkmayın. Bunun nedeni ipeksi türü giysilerde parfümün leke yapmasıdır. Parfümünüzü sık sık değiştirenlerdenseniz kıyafetlerine değil de sıcak bölgelerinize sıkın.

Bu şekilde sadece teniniz parfüm kokar. Dolayısıyla giysilerinizi sinecektir. Değerli eşyalarınıza mücevher ve incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın.

Bu değerli eşyaların yanında parfüm kullanılırsanız bu eşyalara zarar verirsiniz. Çünkü bu eşyaların hassas bir yapısı vardır. Parfümlerdeki alkol ürünleri değerli eşyaların parlaklılığına zarar verebilir, yok edebilir ve değerli eşyalarınız bir daha eski rengini yakalamayabilir.

Giysi ve kıyafet dolaplarınızda parfüm sıkmayı unutmayın. Bunun nedeni parfümün sıkıldıktan birkaç saat sonra tam olarak kıvamına gelmesidir. İç çamaşırlarınız olduğu yerlere yani dolap ve çekmecelere parfümünüz yardımıyla nemlendirdiğiniz herhangi bir bez parçasıyla temizleyin.

Yanıtla