Bel ve Basen Bölgesini Eritmek için Nasıl Beslenmeliyiz?

Kadınların korkulu rüyası olan bel ve basen bölgelerindeki kilolar kolay kolay verilmiyor. Bu bölgelerdeki yağlanmayı azaltmak ve kilo almayı önlemek için beslenmemizde bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.

basen

basen

Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin

Yemek yerken acele etmeyin, yavaş ve çok çiğneyerek yemek yiyin. Uzmanlara göre çok çiğneyerek ve yavaş yemek yemek daha az yemek yemenize yardımcı oluyor. Mideniz daha kısa sürede doygunluk hissini algılıyor. Ayrıca sindirim sisteminizin daha rahat çalışmasını sağlamanın yanında kabızlık gibi sorunların da önüne geçiyor.

Lifli yiyecekler ile beslenin. Meyve ve sebzelerde, tam tahıllı gıdalarda bolca bulunan lif, bağırsaklarınızın ve sindirim sisteminizin rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

Sebze, et ve yumurta tüketin. Sebzeler hazmı en kolay yiyecekler olduğundan, et ve yumurta gibi besinler ise midenin kolay doygunluk hissine ulaşmasını sağladığından kilo vermenize yardımcı olacak ve vücudunuzun protein ihtiyacını karşılamasını sağlayacaktır.

bel

bel

Yediklerinize dikkat etmenin yanında vücudunuzda bu bölgelerde oluşan yağlanmayı önlemek için hareket etmenizin de şart olduğunu unutmayın. Bel ve basen bölgenizi harekete geçirecek kolay ve günlük egzersizler için her gün yarım saat zaman ayırın. Hızlı bir şekilde bu bölgelerde incelme ve sıkılaşma olduğunu göreceksiniz.

Şeker ve tuzu azaltın. Vücudumuzun şeker ve tuza ihtiyacı olmasına rağmen birçok gıda ile bu ihtiyacımızı karşılarız. Tuzu daha ölçülü kullanmaya ve şekeri baldan ya da meyvelerden alarak vücut dengenizi sağlamaya çalışın.

Yanıtla